Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE vs UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 22959)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE

📍 Tczew | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 24106)

UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE

📍 Tczew | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 61 55,0% 🏆 Me: 58% · σ: 20,1% · Mo: 40% 317 1 26 53,7% Me: 49,5% · σ: 18,9% · Mo: 33% 357 2
chemia poziom rozszerzony (M) 22 46,1% 🏆 Me: 42,5% · σ: 29,3% · Mo: 13% 356 1 17 45,8% Me: 42% · σ: 19,7% · Mo: 28% 362 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 27 33,0% Me: 27% · σ: 24,6% · Mo: 5% 548 2 10 51,8% 🏆 Me: 49,5% · σ: 25,9% · Mo: -% 251 1
geografia poziom rozszerzony (M) 39 52,5% Me: 55% · σ: 23,0% · Mo: 32% 525 2 16 56,1% 🏆 Me: 56,5% · σ: 15,3% · Mo: 48% 401 1
historia poziom rozszerzony (M) 11 49,4% Me: 52% · σ: 25,3% · Mo: -% 554 2 11 60,4% 🏆 Me: 57% · σ: 21,4% · Mo: -% 265 1
język angielski poziom podstawowy (M) 170 92,8% 🏆 Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% 290 2 96 90,3% Me: 95% · σ: 13,9% · Mo: 97% 503 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 165 81,9% 🏆 Me: 87% · σ: 14,9% · Mo: 88% 385 2 93 81,5% Me: 88% · σ: 18,6% · Mo: 95% 409 3
język angielski ustny (M) 170 78,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1760 4 96 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 284 1
język polski poziom podstawowy (M) 170 76,9% 🏆 Me: 78% · σ: 10,6% · Mo: 72% 79 1 96 73,8% Me: 73% · σ: 11,4% · Mo: 68% 190 2
język polski poziom rozszerzony (M) 55 52,3% Me: 51% · σ: 23,4% · Mo: 43% 593 2 27 56% 🏆 Me: 51% · σ: 19,2% · Mo: 46% 457 1
język polski ustny (M) 170 68% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1927 2 96 78,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 769 1
matematyka poziom podstawowy (M) 170 80,3% 🏆 Me: 84% · σ: 16,1% · Mo: 96% 262 1 96 80,2% Me: 82% · σ: 15,6% · Mo: 96% 264 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 74 49,1% Me: 52% · σ: 21,0% · Mo: 58% 356 2 52 49,1% 🏆 Me: 50% · σ: 20,0% · Mo: 26% 355 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 12 46,2% Me: 41% · σ: 15,9% · Mo: 40% 440 2 10 57,4% 🏆 Me: 61% · σ: 15,9% · Mo: 60% 266 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE wypada lepiej w 6, a UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE w 7, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W TCZEWIE UNIWERSYTECKIE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE Różnica
fizyka 33,0% 51,8% 18,8 pkt proc.
język angielski 78,8% 93,0% 14,2 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 46,2% 57,4% 11,2 pkt proc.
historia 49,4% 60,4% 11 pkt proc.
język polski 68% 78,6% 10,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.