Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PPŁK JÓZEFA MODRZEJEWSKIEGO W JAŚLE vs TECHNIKUM NR 3 W JAŚLE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jasło | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 37 | 41,8% Me: 43% · σ: 18,9% · Mo: 48% | 765 | 2 | 24 | 18,0% Me: 13% · σ: 11,7% · Mo: 13% | 1986 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 18 | 35,7% Me: 34,5% · σ: 16,8% · Mo: 10% | 639 | 2 | 10 | 17,4% Me: 12% · σ: 17,1% · Mo: 12% | 1064 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 44 | 47,1% Me: 41,5% · σ: 20,9% · Mo: 37% | 708 | 3 | 22 | 27,2% Me: 22% · σ: 13,0% · Mo: 12% | 2025 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 136 | 88,1% Me: 92% · σ: 10,9% · Mo: 95% | 692 | 3 | 88 | 60,0% Me: 61% · σ: 26,2% · Mo: 88% | 3519 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 127 | 74,0% Me: 75% · σ: 18,8% · Mo: 65% | 965 | 3 | 50 | 45,7% Me: 41% · σ: 26,6% · Mo: 20% | 3644 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 136 | 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 71 | 2 | 88 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2465 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 136 | 70,0% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 63% | 425 | 3 | 88 | 57,0% Me: 57,5% · σ: 19,0% · Mo: 48% | 1788 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 43 | 51,2% Me: 51% · σ: 25,7% · Mo: 60% | 632 | 2 | 5 | 20,4% Me: 31% · σ: 15,6% · Mo: 31% | 1870 | 4 |
| język polski ustny (M) | 136 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 127 | 2 | 88 | 60,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2874 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 136 | 71,0% Me: 74% · σ: 19,0% · Mo: 92% | 674 | 3 | 88 | 40,5% Me: 40% · σ: 18,8% · Mo: 24% | 3118 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 47 | 44,9% Me: 44% · σ: 21,0% · Mo: 20% | 472 | 3 | 6 | 12,7% Me: 6% · σ: 18,0% · Mo: 2% | 1823 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PPŁK JÓZEFA MODRZEJEWSKIEGO W JAŚLE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 71,6%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PPŁK JÓZEFA MODRZEJEWSKIEGO W JAŚLE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 3 W JAŚLE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PPŁK JÓZEFA MODRZEJEWSKIEGO W JAŚLE | TECHNIKUM NR 3 W JAŚLE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 44,9% | 12,7% | 32,2 pkt proc. |
| język polski | 51,2% | 20,4% | 30,8 pkt proc. |
| matematyka | 71,0% | 40,5% | 30,5 pkt proc. |
| język polski | 88,8% | 60,4% | 28,4 pkt proc. |
| język angielski | 74,0% | 45,7% | 28,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 28,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 47 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.