Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNO-ELEKTRYCZNYCH W INOWROCŁAWIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Inowrocław | Zdawalność: 93,1%
📍 Inowrocław | Zdawalność: 69,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 85 | 83,3% Me: 90% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 1113 | 3 | 33 | 71,2% Me: 72% · σ: 24,4% · Mo: 95% | 2357 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 71 | 75,1% Me: 83% · σ: 21,7% · Mo: 93% | 874 | 3 | 22 | 67,2% Me: 77,5% · σ: 23,7% · Mo: 82% | 1619 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 85 | 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2256 | 6 | 33 | 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2445 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 87 | 56,7% Me: 57% · σ: 13,3% · Mo: 48% | 1846 | 4 | 33 | 42,7% Me: 42% · σ: 16,8% · Mo: 37% | 3605 | 11 |
| język polski ustny (M) | 87 | 62,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2644 | 11 | 33 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 931 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 87 | 60,4% Me: 54% · σ: 20,6% · Mo: 46% | 1257 | 5 | 33 | 40,5% Me: 34% · σ: 20,2% · Mo: 64% | 3118 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 44 | 16,9% Me: 9% · σ: 18,2% · Mo: 4% | 1553 | 4 | 7 | 6% Me: 0% · σ: 8,5% · Mo: 0% | 2201 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (93,1% vs 69,7%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNO-ELEKTRYCZNYCH W INOWROCŁAWIU w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNO-ELEKTRYCZNYCH W INOWROCŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 60,4% | 40,5% | 19,9 pkt proc. |
| język polski | 62,2% | 76,8% | 14,6 pkt proc. |
| język polski | 56,7% | 42,7% | 14,0 pkt proc. |
| język angielski | 83,3% | 71,2% | 12,1 pkt proc. |
| matematyka | 16,9% | 6% | 10,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 23,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 87 osób w szkole A i 33 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.