Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Inowrocław | Zdawalność: 93,1%
📍 Inowrocław | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 28,3% Me: 18% · σ: 23,2% · Mo: 18% | 614 | 2 | 8 | 27,5% Me: 21,5% · σ: 22,5% · Mo: -% | 626 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 38,3% Me: 39% · σ: 19,0% · Mo: 13% | 1139 | 5 | 50 | 51,7% Me: 51,5% · σ: 17,2% · Mo: 37% | 550 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 33,7% Me: 37% · σ: 12,7% · Mo: -% | 339 | 3 | 9 | 48,9% Me: 44% · σ: 26,9% · Mo: 30% | 139 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 85 | 83,3% Me: 90% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 1113 | 3 | 184 | 90,5% Me: 95% · σ: 12,6% · Mo: 97% | 481 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 71 | 75,1% Me: 83% · σ: 21,7% · Mo: 93% | 874 | 3 | 155 | 83,0% Me: 87% · σ: 15,1% · Mo: 95% | 330 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 85 | 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2256 | 6 | 183 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 400 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 87 | 56,7% Me: 57% · σ: 13,3% · Mo: 48% | 1846 | 4 | 183 | 68,9% Me: 68% · σ: 11,0% · Mo: 67% | 506 | 2 |
| język polski ustny (M) | 87 | 62,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2644 | 11 | 183 | 98,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 87 | 60,4% Me: 54% · σ: 20,6% · Mo: 46% | 1257 | 5 | 183 | 80,9% Me: 84% · σ: 15,3% · Mo: 88% | 241 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 44 | 16,9% Me: 9% · σ: 18,2% · Mo: 4% | 1553 | 4 | 100 | 53,1% Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 58% | 253 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 93,1%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU w 9.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 16,9% | 53,1% | 36,2 pkt proc. |
| język polski | 62,2% | 98,3% | 36,1 pkt proc. |
| matematyka | 60,4% | 80,9% | 20,4 pkt proc. |
| język angielski | 74,8% | 91,4% | 16,5 pkt proc. |
| informatyka | 33,7% | 48,9% | 15,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 6,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 36,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 44 osób w szkole A i 100 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.