Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HELENY MALCZEWSKIEJ W ZAWIERCIU vs KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPSK IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zawiercie | Zdawalność: 99,5%
📍 Zawiercie | Zdawalność: 78,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 60 | 61,0% Me: 61,5% · σ: 16,9% · Mo: 45% | 270 | 1 | 11 | 34,5% Me: 28% · σ: 15,6% · Mo: 27% | 1380 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 198 | 88,9% Me: 93% · σ: 12,3% · Mo: 95% | 616 | 1 | 23 | 79,6% Me: 85% · σ: 16,7% · Mo: 80% | 1463 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 176 | 77,1% Me: 82,5% · σ: 18,5% · Mo: 92% | 712 | 1 | 17 | 62,5% Me: 68% · σ: 19,3% · Mo: 28% | 2088 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 198 | 91,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 357 | 1 | 23 | 90% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 531 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 198 | 71,9% Me: 73% · σ: 10,2% · Mo: 75% | 275 | 2 | 23 | 63,5% Me: 65% · σ: 17,1% · Mo: 58% | 1007 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 46 | 55,4% Me: 63% · σ: 27,3% · Mo: 71% | 473 | 1 | 7 | 27,6% Me: 29% · σ: 19,4% · Mo: 3% | 1634 | 3 |
| język polski ustny (M) | 198 | 84,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 346 | 1 | 23 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 629 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 198 | 76,1% Me: 80% · σ: 19,4% · Mo: 98% | 416 | 1 | 23 | 39,4% Me: 42% · σ: 15,0% · Mo: 42% | 3239 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HELENY MALCZEWSKIEJ W ZAWIERCIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 78,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HELENY MALCZEWSKIEJ W ZAWIERCIU wypada lepiej w 8, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPSK IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HELENY MALCZEWSKIEJ W ZAWIERCIU | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPSK IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 76,1% | 39,4% | 36,7 pkt proc. |
| język polski | 55,4% | 27,6% | 27,9 pkt proc. |
| geografia | 61,0% | 34,5% | 26,5 pkt proc. |
| język angielski | 77,1% | 62,5% | 14,6 pkt proc. |
| język angielski | 88,9% | 79,6% | 9,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 198 osób w szkole A i 23 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.