Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 6 IM. 18 DYWIZJI PIECHOTY W ŁOMŻY vs TECHNIKUM NR 7 IM . LUDWIKA BOJANUSA W ŁOMŻY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 17 | 15,9% Me: 12% · σ: 14,7% · Mo: 13% | 2144 | 9 | 39 | 21,7% Me: 21% · σ: 9,6% · Mo: 15% | 1721 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 61 | 16,7% Me: 15% · σ: 7,7% · Mo: 12% | 2852 | 8 | 15 | 28,7% Me: 32% · σ: 15,6% · Mo: 15% | 1858 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 126 | 65,3% Me: 72% · σ: 25,3% · Mo: 93% | 3022 | 9 | 77 | 58,3% Me: 63% · σ: 28,2% · Mo: 87% | 3657 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 99 | 49,3% Me: 45% · σ: 26,1% · Mo: 35% | 3389 | 10 | 33 | 57,4% Me: 58% · σ: 23,6% · Mo: 23% | 2651 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 126 | 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1676 | 6 | 76 | 66,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3288 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 126 | 54,0% Me: 54% · σ: 13,9% · Mo: 48% | 2175 | 6 | 78 | 49,3% Me: 48% · σ: 16,2% · Mo: 37% | 2810 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 10 | 17,8% Me: 11,5% · σ: 18,8% · Mo: 0% | 1939 | 9 | 8 | 32,2% Me: 43% · σ: 25,1% · Mo: 0% | 1452 | 6 |
| język polski ustny (M) | 126 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2132 | 7 | 77 | 60,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2932 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 126 | 51,8% Me: 51% · σ: 18,1% · Mo: 50% | 1984 | 7 | 78 | 38,5% Me: 36% · σ: 18,0% · Mo: 58% | 3325 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 6 IM. 18 DYWIZJI PIECHOTY W ŁOMŻY ma wyższą zdawalność ogólną (88,1% vs 63,6%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 IM. 18 DYWIZJI PIECHOTY W ŁOMŻY wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 7 IM . LUDWIKA BOJANUSA W ŁOMŻY w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 6 IM. 18 DYWIZJI PIECHOTY W ŁOMŻY | TECHNIKUM NR 7 IM . LUDWIKA BOJANUSA W ŁOMŻY | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 17,8% | 32,2% | 14,4 pkt proc. |
| matematyka | 51,8% | 38,5% | 13,3 pkt proc. |
| język angielski | 79,4% | 66,7% | 12,8 pkt proc. |
| geografia | 16,7% | 28,7% | 12,0 pkt proc. |
| język angielski | 49,3% | 57,4% | 8,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 24,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 14,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 8 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.