Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOMŻY vs PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. WOJCIECHA KOSSAKA W ŁOMŻY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Łomża | Zdawalność: 99,5%
📍 Łomża | Zdawalność: 92,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 91,4% Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% | 404 | 1 | 27 | 88,4% Me: 95% · σ: 17,9% · Mo: 100% | 666 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 106 | 82% Me: 87% · σ: 15,6% · Mo: 87% | 377 | 1 | 23 | 76,9% Me: 83% · σ: 21,6% · Mo: 95% | 724 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 203 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 548 | 2 | 27 | 87,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 768 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 204 | 71,2% Me: 73% · σ: 13,8% · Mo: 75% | 318 | 1 | 27 | 63,9% Me: 67% · σ: 15,5% · Mo: 72% | 970 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 36 | 59,6% Me: 61,5% · σ: 27,6% · Mo: 100% | 347 | 3 | 12 | 63,1% Me: 78,5% · σ: 29,6% · Mo: 83% | 259 | 1 |
| język polski ustny (M) | 204 | 73,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1261 | 4 | 27 | 86,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 245 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 204 | 84,6% Me: 88% · σ: 14,8% · Mo: 100% | 140 | 1 | 27 | 54,7% Me: 54% · σ: 19,6% · Mo: 28% | 1696 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOMŻY ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 92,6%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOMŻY wypada lepiej w 5, a PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. WOJCIECHA KOSSAKA W ŁOMŻY w 2.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOMŻY | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. WOJCIECHA KOSSAKA W ŁOMŻY | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 84,6% | 54,7% | 30,0 pkt proc. |
| język polski | 73,6% | 86,0% | 12,4 pkt proc. |
| język polski | 71,2% | 63,9% | 7,3 pkt proc. |
| język angielski | 82% | 76,9% | 5,1 pkt proc. |
| język polski | 59,6% | 63,1% | 3,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 204 osób w szkole A i 27 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.