Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XXXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIGUELA DE CERVANTESA vs XXII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOSÉ MARTÍ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 58,9% Me: 67% · σ: 17,6% · Mo: 67% | 230 | 35 | 48 | 60,9% Me: 62% · σ: 16,0% · Mo: 62% | 186 | 31 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 22 | 52,5% Me: 51,5% · σ: 20,1% · Mo: 48% | 229 | 33 | 44 | 54,5% Me: 57% · σ: 17,5% · Mo: 60% | 194 | 29 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 51 | 69,1% Me: 72% · σ: 16,0% · Mo: 72% | 130 | 41 | 61 | 73,3% Me: 78% · σ: 16,5% · Mo: 83% | 74 | 27 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 79,1% Me: 83% · σ: 14,5% · Mo: 95% | 29 | 9 | 12 | 70,5% Me: 73% · σ: 17,4% · Mo: 73% | 91 | 21 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 25 | 56,4% Me: 55% · σ: 17,8% · Mo: 42% | 56 | 11 | 6 | 58% Me: 60% · σ: 18,4% · Mo: -% | 50 | 10 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 131 | 96,3% Me: 98% · σ: 3,8% · Mo: 98% | 57 | 26 | 153 | 95,0% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 97% | 150 | 50 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 114 | 88,6% Me: 92% · σ: 9,8% · Mo: 93% | 118 | 47 | 170 | 88,9% Me: 93% · σ: 11,4% · Mo: 95% | 111 | 44 |
| język angielski ustny (M) | 131 | 86,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 835 | 116 | 153 | 93,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 237 | 48 |
| język hiszpański poziom dwujęzyczny (M) | 45 | 68,9% Me: 72% · σ: 21,1% · Mo: 100% | 3 | 1 | 18 | 50,2% Me: 50% · σ: 15,6% · Mo: 50% | 7 | 3 |
| język hiszpański poziom podstawowy (M) | 18 | 89,2% Me: 92,5% · σ: 13,5% · Mo: 100% | 11 | 4 | 27 | 81,6% Me: 83% · σ: 12,7% · Mo: 97% | 19 | 11 |
| język hiszpański poziom rozszerzony (M) | 7 | 73,6% Me: 72% · σ: 13,5% · Mo: -% | 10 | 7 | 5 | 63,2% Me: 58% · σ: 11,4% · Mo: 58% | 13 | 8 |
| język hiszpański ustny (M) | 18 | 86,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 13 | 4 | 27 | 82,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 20 | 9 |
| język hiszpański ustny poziom dwujęzyczny (M) | 18 | 84,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3 | 1 | 5 | 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 9 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 150 | 70,9% Me: 72% · σ: 11,7% · Mo: 68% | 354 | 63 | 180 | 75,5% Me: 77% · σ: 11,9% · Mo: 77% | 118 | 32 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 48 | 43,8% Me: 43% · σ: 21,2% · Mo: 26% | 950 | 110 | 44 | 70,2% Me: 75,5% · σ: 20,5% · Mo: 89% | 123 | 33 |
| język polski ustny (M) | 150 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1507 | 96 | 180 | 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1328 | 83 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 150 | 79,4% Me: 82% · σ: 14,7% · Mo: 96% | 288 | 52 | 180 | 85,9% Me: 92% · σ: 14,7% · Mo: 98% | 116 | 34 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 55,9% Me: 58% · σ: 20,5% · Mo: 58% | 206 | 46 | 98 | 65,4% Me: 68% · σ: 20,2% · Mo: 74% | 75 | 26 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 19 | 75,2% Me: 78% · σ: 11,4% · Mo: 80% | 48 | 17 | 9 | 77,3% Me: 84% · σ: 16,8% · Mo: 84% | 38 | 12 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 19 porównywalnych przedmiotów, XXXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIGUELA DE CERVANTESA wypada lepiej w 7, a XXII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOSÉ MARTÍ w 12.
| Przedmiot | XXXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIGUELA DE CERVANTESA | XXII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOSÉ MARTÍ | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 43,8% | 70,2% | 26,4 pkt proc. |
| język hiszpański | 68,9% | 50,2% | 18,7 pkt proc. |
| język hiszpański | 84,6% | 73,4% | 11,2 pkt proc. |
| język hiszpański | 73,6% | 63,2% | 10,4 pkt proc. |
| matematyka | 55,9% | 65,4% | 9,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 48 osób w szkole A i 44 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.