Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU vs TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 22756)

TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU

📍 Bolesławiec | Zdawalność: 98,3%

SZKOŁA B (RSPO: 19604)

TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU

📍 Bolesławiec | Zdawalność: 95%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 28 30,6% Me: 28,5% · σ: 13,3% · Mo: 42% 1701 4 8 31,1% 🏆 Me: 34% · σ: 11,3% · Mo: 38% 1657 3
język angielski poziom podstawowy (M) 53 82,1% 🏆 Me: 85% · σ: 14,1% · Mo: 95% 1229 4 20 73,7% Me: 82% · σ: 20,0% · Mo: 85% 2084 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 35 69,0% Me: 73% · σ: 19,7% · Mo: 73% 1446 4 10 73,8% 🏆 Me: 73% · σ: 18,1% · Mo: 87% 985 3
język angielski ustny (M) 54 78,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1829 5 20 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2624 8
język polski poziom podstawowy (M) 60 62,6% 🏆 Me: 60% · σ: 14,6% · Mo: 60% 1103 3 20 54,0% Me: 57,5% · σ: 15,9% · Mo: 68% 2176 8
język polski ustny (M) 60 64,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2354 9 20 81,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 568 3
matematyka poziom podstawowy (M) 60 64,1% Me: 63% · σ: 13,5% · Mo: 58% 1064 4 20 69,6% 🏆 Me: 78% · σ: 20,3% · Mo: 80% 746 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU ma wyższą zdawalność ogólną (98,3% vs 95%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU Różnica
język polski 64,4% 81,2% 16,8 pkt proc.
język polski 62,6% 54,0% 8,7 pkt proc.
język angielski 82,1% 73,7% 8,4 pkt proc.
język angielski 78,1% 72,0% 6,0 pkt proc.
matematyka 64,1% 69,6% 5,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język niemiecki poziom podstawowy (M), język niemiecki ustny (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 60 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.