Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU i TECHNIKUM NR 4 W BOLESŁAWCU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 22756)

TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU

📍 Bolesławiec | Zdawalność: 98,3%

SZKOŁA B (RSPO: 18924)

TECHNIKUM NR 4 W BOLESŁAWCU

📍 Bolesławiec | Zdawalność: 92,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 28 30,6% 🏆 Me: 28,5% · σ: 13,3% · Mo: 42% 1701 4 13 28,8% Me: 25% · σ: 12,8% · Mo: -% 1845 5
język angielski poziom podstawowy (M) 53 82,1% 🏆 Me: 85% · σ: 14,1% · Mo: 95% 1229 4 98 81,1% Me: 85% · σ: 16,6% · Mo: 77% 1326 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 35 69,0% 🏆 Me: 73% · σ: 19,7% · Mo: 73% 1446 4 75 67,3% Me: 72% · σ: 23,5% · Mo: 92% 1605 5
język angielski ustny (M) 54 78,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1829 5 97 89,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 562 3
język polski poziom podstawowy (M) 60 62,6% 🏆 Me: 60% · σ: 14,6% · Mo: 60% 1103 3 101 59,8% Me: 58% · σ: 13,3% · Mo: 55% 1401 5
język polski ustny (M) 60 64,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2354 9 101 78,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 770 5
matematyka poziom podstawowy (M) 60 64,1% 🏆 Me: 63% · σ: 13,5% · Mo: 58% 1064 4 101 58,3% Me: 58% · σ: 19,9% · Mo: 54% 1426 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU ma wyższą zdawalność ogólną (98,3% vs 92,1%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 4 W BOLESŁAWCU w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 5 W BOLESŁAWCU TECHNIKUM NR 4 W BOLESŁAWCU Różnica
język polski 64,4% 78,6% 14,2 pkt proc.
język angielski 78,1% 89,6% 11,6 pkt proc.
matematyka 64,1% 58,3% 5,8 pkt proc.
język polski 62,6% 59,8% 2,8 pkt proc.
geografia 30,6% 28,8% 1,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 14,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 60 osób w szkole A i 101 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.