Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W KONINIE czy IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KONINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 25787)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KONINIE

📍 Konin | Zdawalność: 91,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 28 17,3% Me: 15% · σ: 9,1% · Mo: 13% 2040 9 33 27,2% 🏆 Me: 18% · σ: 21,1% · Mo: 13% 1398 5
język angielski poziom podstawowy (M) 41 69,1% 🏆 Me: 78% · σ: 26,1% · Mo: 83% 2590 7 37 67,3% Me: 72% · σ: 19,5% · Mo: 75% 2803 9
język angielski poziom rozszerzony (M) 34 58,6% 🏆 Me: 59% · σ: 25,5% · Mo: 95% 2505 6 15 50,9% Me: 50% · σ: 18,4% · Mo: 35% 3272 9
język angielski ustny (M) 41 70,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2845 9 37 68,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3008 11
język polski poziom podstawowy (M) 42 60,2% 🏆 Me: 60% · σ: 12,0% · Mo: 57% 1357 4 37 50,9% Me: 48% · σ: 17,4% · Mo: 33% 2582 8
język polski ustny (M) 42 85,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 259 2 37 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 284 3
matematyka poziom podstawowy (M) 42 38% Me: 39% · σ: 16,1% · Mo: 20% 3371 12 37 44,9% 🏆 Me: 40% · σ: 18,1% · Mo: 28% 2667 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KONINIE ma wyższą zdawalność ogólną (91,9% vs 76,2%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W KONINIE wypada lepiej w 5, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KONINIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W KONINIE IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KONINIE Różnica
biologia 17,3% 27,2% 9,9 pkt proc.
język polski 60,2% 50,9% 9,2 pkt proc.
język angielski 58,6% 50,9% 7,7 pkt proc.
matematyka 38% 44,9% 6,9 pkt proc.
język angielski 69,1% 67,3% 1,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), geografia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 15,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 9,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 33 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.