Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W KONINIE czy TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. STEFANA BATOREGO W KONINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Konin | Zdawalność: 92,2%
📍 Konin | Zdawalność: 78,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 32 | 23,7% Me: 19% · σ: 15,2% · Mo: 13% | 2383 | 8 | 5 | 26,6% Me: 27% · σ: 10,3% · Mo: 15% | 2086 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 205 | 76,7% Me: 87% · σ: 21,5% · Mo: 93% | 1764 | 4 | 51 | 70,3% Me: 77% · σ: 21,1% · Mo: 85% | 2463 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 176 | 61,7% Me: 68% · σ: 26,7% · Mo: 75% | 2177 | 5 | 46 | 49,6% Me: 46% · σ: 24,7% · Mo: 13% | 3360 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 204 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1471 | 3 | 51 | 74,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2316 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 205 | 55,8% Me: 55% · σ: 16,6% · Mo: 48% | 1943 | 5 | 51 | 47,7% Me: 50% · σ: 15,3% · Mo: 40% | 3008 | 10 |
| język polski ustny (M) | 204 | 87,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 194 | 1 | 51 | 70,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1582 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 205 | 58,5% Me: 56% · σ: 21,7% · Mo: 54% | 1405 | 3 | 51 | 43,0% Me: 40% · σ: 18,6% · Mo: 26% | 2887 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 51 | 22,0% Me: 16% · σ: 23,0% · Mo: 2% | 1284 | 5 | 7 | 22,9% Me: 8% · σ: 30,1% · Mo: 4% | 1240 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W KONINIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,2% vs 78,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W KONINIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. STEFANA BATOREGO W KONINIE w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W KONINIE | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. STEFANA BATOREGO W KONINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 87,1% | 70,8% | 16,3 pkt proc. |
| matematyka | 58,5% | 43,0% | 15,5 pkt proc. |
| język angielski | 61,7% | 49,6% | 12,1 pkt proc. |
| język polski | 55,8% | 47,7% | 8,0 pkt proc. |
| język angielski | 80,9% | 74,3% | 6,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 204 osób w szkole A i 51 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.