Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Łódź | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 54 | 71,7% Me: 75% · σ: 13,1% · Mo: 70% | 41 | 4 | 49 | 80,8% Me: 82% · σ: 11,2% · Mo: 75% | 4 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 35 | 69,2% Me: 72% · σ: 16,9% · Mo: 85% | 42 | 2 | 49 | 80,2% Me: 82,5% · σ: 14,0% · Mo: 75% | 4 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 26 | 78,7% Me: 79% · σ: 12,5% · Mo: 57% | 8 | 1 | 24 | 68,6% Me: 72% · σ: 16,2% · Mo: 47% | 54 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 47 | 67,7% Me: 68% · σ: 12,5% · Mo: 63% | 152 | 5 | 20 | 82,5% Me: 84% · σ: 11,3% · Mo: 83% | 15 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 12 | 60,9% Me: 67,5% · σ: 17,5% · Mo: 78% | 246 | 9 | 13 | 77,9% Me: 77% · σ: 11,8% · Mo: 63% | 32 | 1 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 22 | 85,6% Me: 87% · σ: 5,6% · Mo: 87% | 45 | 4 | 31 | 86,6% Me: 87% · σ: 6,0% · Mo: 87% | 27 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 146 | 95,9% Me: 97% · σ: 4,4% · Mo: 98% | 77 | 5 | 132 | 96,5% Me: 98% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 47 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 113 | 89,6% Me: 92% · σ: 9,7% · Mo: 95% | 91 | 3 | 89 | 90,1% Me: 93% · σ: 9,8% · Mo: 98% | 76 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 146 | 93,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 241 | 7 | 132 | 97,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 50 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 146 | 77,4% Me: 80% · σ: 12,1% · Mo: 88% | 65 | 4 | 137 | 80,5% Me: 82% · σ: 9,7% · Mo: 85% | 20 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 31 | 65,8% Me: 71% · σ: 21,9% · Mo: 83% | 198 | 10 | 22 | 89,2% Me: 94% · σ: 14,9% · Mo: 94% | 5 | 1 |
| język polski ustny (M) | 146 | 78,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 747 | 14 | 137 | 82,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 474 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 146 | 89,3% Me: 92% · σ: 10,1% · Mo: 96% | 64 | 4 | 137 | 92,0% Me: 94% · σ: 8,9% · Mo: 98% | 29 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 77 | 65,4% Me: 70% · σ: 19,6% · Mo: 70% | 76 | 3 | 94 | 71,8% Me: 76% · σ: 18,5% · Mo: 86% | 29 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA w 13.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 65,8% | 89,2% | 23,3 pkt proc. |
| historia | 60,9% | 77,9% | 17,0 pkt proc. |
| geografia | 67,7% | 82,5% | 14,9 pkt proc. |
| chemia | 69,2% | 80,2% | 11,0 pkt proc. |
| fizyka | 78,7% | 68,6% | 10,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 22 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.