Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GABRIELA NARUTOWICZA vs PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO IM. "SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA". Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Łódź | Zdawalność: 99,1%
📍 Łódź | Zdawalność: 99,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 29 | 66,7% Me: 70% · σ: 19,6% · Mo: 67% | 92 | 5 | 30 | 73,5% Me: 75% · σ: 16,6% · Mo: 75% | 33 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 27 | 32,4% Me: 32% · σ: 16,4% · Mo: 13% | 715 | 21 | 27 | 56,7% Me: 60% · σ: 19,9% · Mo: 73% | 164 | 7 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 31 | 52,2% Me: 52% · σ: 15,0% · Mo: 52% | 537 | 18 | 15 | 58,6% Me: 65% · σ: 15,8% · Mo: 65% | 325 | 10 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 37,6% Me: 33% · σ: 14,6% · Mo: 33% | 886 | 25 | 27 | 64,2% Me: 65% · σ: 21,9% · Mo: 43% | 176 | 6 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 13 | 71,5% Me: 77% · σ: 8,6% · Mo: 77% | 321 | 18 | 31 | 76,8% Me: 83% · σ: 15,5% · Mo: 90% | 224 | 11 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 110 | 92,2% Me: 95% · σ: 10,2% · Mo: 97% | 342 | 13 | 108 | 94,8% Me: 97% · σ: 7,2% · Mo: 100% | 161 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 91 | 80,9% Me: 85% · σ: 14,1% · Mo: 67% | 444 | 14 | 68 | 85,4% Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 95% | 216 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 109 | 90,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 482 | 10 | 108 | 94,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 169 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 111 | 74,3% Me: 77% · σ: 12,2% · Mo: 77% | 157 | 7 | 108 | 72,3% Me: 75% · σ: 13,0% · Mo: 87% | 255 | 12 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 43 | 47,6% Me: 49% · σ: 19,3% · Mo: 29% | 779 | 27 | 38 | 70,5% Me: 71% · σ: 17,8% · Mo: 71% | 114 | 7 |
| język polski ustny (M) | 111 | 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1647 | 32 | 108 | 81,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 554 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 111 | 60% Me: 60% · σ: 17,4% · Mo: 54% | 1284 | 30 | 108 | 80,1% Me: 86% · σ: 20,5% · Mo: 100% | 267 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 36,4% Me: 42% · σ: 20,2% · Mo: -% | 743 | 19 | 47 | 64,4% Me: 70% · σ: 22,1% · Mo: 72% | 81 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 6 | 66% Me: 65% · σ: 9,7% · Mo: -% | 136 | 1 | 12 | 64% Me: 64% · σ: 14,3% · Mo: 64% | 155 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (99,1% vs 99,1%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GABRIELA NARUTOWICZA wypada lepiej w 2, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO IM. "SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA" w 12.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GABRIELA NARUTOWICZA | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO IM. "SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA" | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 36,4% | 64,4% | 28,0 pkt proc. |
| historia | 37,6% | 64,2% | 26,7 pkt proc. |
| chemia | 32,4% | 56,7% | 24,3 pkt proc. |
| język polski | 47,6% | 70,5% | 22,9 pkt proc. |
| matematyka | 60% | 80,1% | 20,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 47 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.