Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GABRIELA NARUTOWICZA czy VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JOACHIMA LELEWELA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 22518)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GABRIELA NARUTOWICZA

📍 Łódź | Zdawalność: 99,1%

SZKOŁA B (RSPO: 22522)

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JOACHIMA LELEWELA

📍 Łódź | Zdawalność: 98,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 29 66,7% 🏆 Me: 70% · σ: 19,6% · Mo: 67% 92 5 32 33,9% Me: 33,5% · σ: 14,0% · Mo: 22% 1077 27
chemia poziom rozszerzony (M) 27 32,4% 🏆 Me: 32% · σ: 16,4% · Mo: 13% 715 21 9 9,2% Me: 5% · σ: 9,0% · Mo: 5% 1201 29
geografia poziom rozszerzony (M) 31 52,2% 🏆 Me: 52% · σ: 15,0% · Mo: 52% 537 18 74 49,2% Me: 50% · σ: 17,3% · Mo: 57% 630 19
historia poziom rozszerzony (M) 7 37,6% Me: 33% · σ: 14,6% · Mo: 33% 886 25 18 38,2% 🏆 Me: 34% · σ: 17,5% · Mo: 60% 871 24
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 10 53% 🏆 Me: 52,5% · σ: 14,6% · Mo: 43% 70 1 5 28,6% Me: 23% · σ: 21,7% · Mo: -% 182 3
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 13 71,5% 🏆 Me: 77% · σ: 8,6% · Mo: 77% 321 18 23 70,7% Me: 75% · σ: 16,5% · Mo: 77% 328 20
język angielski poziom podstawowy (M) 110 92,2% 🏆 Me: 95% · σ: 10,2% · Mo: 97% 342 13 180 88,1% Me: 93% · σ: 14,1% · Mo: 97% 696 25
język angielski poziom rozszerzony (M) 91 80,9% 🏆 Me: 85% · σ: 14,1% · Mo: 67% 444 14 149 71,8% Me: 78% · σ: 21,9% · Mo: 92% 1167 30
język angielski ustny (M) 109 90,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 482 10 180 79,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1666 41
język polski poziom podstawowy (M) 111 74,3% 🏆 Me: 77% · σ: 12,2% · Mo: 77% 157 7 181 64,2% Me: 65% · σ: 13,4% · Mo: 68% 930 27
język polski poziom rozszerzony (M) 43 47,6% Me: 49% · σ: 19,3% · Mo: 29% 779 27 72 57,7% 🏆 Me: 67,5% · σ: 27,2% · Mo: 69% 411 16
język polski ustny (M) 111 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1647 32 181 70,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1593 29
matematyka poziom podstawowy (M) 111 60% 🏆 Me: 60% · σ: 17,4% · Mo: 54% 1284 30 181 58,1% Me: 58% · σ: 16,9% · Mo: 60% 1449 33
matematyka poziom rozszerzony (M) 5 36,4% 🏆 Me: 42% · σ: 20,2% · Mo: -% 743 19 21 19,7% Me: 18% · σ: 15,6% · Mo: 4% 1401 37
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 6 66% 🏆 Me: 65% · σ: 9,7% · Mo: -% 136 1 11 30,5% Me: 22% · σ: 24,4% · Mo: -% 751 12

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GABRIELA NARUTOWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 98,3%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GABRIELA NARUTOWICZA wypada lepiej w 12, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JOACHIMA LELEWELA w 3.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GABRIELA NARUTOWICZA VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JOACHIMA LELEWELA Różnica
wiedza o społeczeństwie 66% 30,5% 35,5 pkt proc.
biologia 66,7% 33,9% 32,8 pkt proc.
historia sztuki 53% 28,6% 24,4 pkt proc.
chemia 32,4% 9,2% 23,2 pkt proc.
matematyka 36,4% 19,7% 16,7 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 11 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.