Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Piotrków Trybunalski | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 49 | 80,8% Me: 82% · σ: 11,2% · Mo: 75% | 4 | 1 | 37 | 78,6% Me: 82% · σ: 13,8% · Mo: 92% | 9 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 49 | 80,2% Me: 82,5% · σ: 14,0% · Mo: 75% | 4 | 1 | 34 | 69,2% Me: 74% · σ: 18,9% · Mo: 73% | 41 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 24 | 68,6% Me: 72% · σ: 16,2% · Mo: 47% | 54 | 2 | 24 | 63,7% Me: 74% · σ: 23,6% · Mo: 77% | 93 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 20 | 82,5% Me: 84% · σ: 11,3% · Mo: 83% | 15 | 1 | 25 | 69,0% Me: 68% · σ: 14,7% · Mo: 55% | 133 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 77,9% Me: 77% · σ: 11,8% · Mo: 63% | 32 | 1 | 18 | 69,2% Me: 66% · σ: 16,2% · Mo: 62% | 105 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 65,3% Me: 58% · σ: 18,2% · Mo: 58% | 33 | 2 | 21 | 60,1% Me: 64% · σ: 14,3% · Mo: 70% | 58 | 1 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 31 | 86,6% Me: 87% · σ: 6,0% · Mo: 87% | 27 | 2 | 5 | 78% Me: 78% · σ: 4,9% · Mo: -% | 194 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 132 | 96,5% Me: 98% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 47 | 2 | 142 | 94,4% Me: 97% · σ: 7,0% · Mo: 100% | 182 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 89 | 90,1% Me: 93% · σ: 9,8% · Mo: 98% | 76 | 1 | 128 | 85,6% Me: 91% · σ: 13,2% · Mo: 93% | 210 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 132 | 97,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 50 | 1 | 142 | 97,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 52 | 1 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 5 | 86,2% Me: 93% · σ: 19,5% · Mo: 100% | 49 | 2 | 5 | 85% Me: 90% · σ: 9,1% · Mo: -% | 51 | 1 |
| język niemiecki ustny (M) | 5 | 90% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 24 | 1 | 5 | 96,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 10 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 137 | 80,5% Me: 82% · σ: 9,7% · Mo: 85% | 20 | 2 | 147 | 75,3% Me: 77% · σ: 13,2% · Mo: 67% | 125 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 22 | 89,2% Me: 94% · σ: 14,9% · Mo: 94% | 5 | 1 | 36 | 80,9% Me: 86% · σ: 14,3% · Mo: 86% | 22 | 1 |
| język polski ustny (M) | 137 | 82,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 474 | 7 | 147 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 175 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 137 | 92,0% Me: 94% · σ: 8,9% · Mo: 98% | 29 | 2 | 147 | 87,0% Me: 92% · σ: 13,9% · Mo: 100% | 97 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 94 | 71,8% Me: 76% · σ: 18,5% · Mo: 86% | 29 | 1 | 80 | 66,1% Me: 68% · σ: 18,6% · Mo: 62% | 69 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 15, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM w 2.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 82,5% | 69,0% | 13,6 pkt proc. |
| chemia | 80,2% | 69,2% | 10,9 pkt proc. |
| historia | 77,9% | 69,2% | 8,7 pkt proc. |
| język angielski | 86,6% | 78% | 8,6 pkt proc. |
| język polski | 89,2% | 80,9% | 8,3 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 25 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.