Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA i PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ŁODZI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Łódź | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 132 | 96,5% Me: 98% · σ: 5,3% · Mo: 98% | 47 | 2 | 17 | 91,5% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% | 395 | 16 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 89 | 90,1% Me: 93% · σ: 9,8% · Mo: 98% | 76 | 1 | 17 | 78,9% Me: 88% · σ: 20,0% · Mo: 97% | 582 | 19 |
| język angielski ustny (M) | 132 | 97,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 50 | 1 | 17 | 95,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 130 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 137 | 80,5% Me: 82% · σ: 9,7% · Mo: 85% | 20 | 2 | 17 | 68,4% Me: 65% · σ: 12,7% · Mo: 63% | 553 | 18 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 22 | 89,2% Me: 94% · σ: 14,9% · Mo: 94% | 5 | 1 | 7 | 48,7% Me: 46% · σ: 19,8% · Mo: -% | 743 | 25 |
| język polski ustny (M) | 137 | 82,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 474 | 7 | 17 | 73,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1254 | 24 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 137 | 92,0% Me: 94% · σ: 8,9% · Mo: 98% | 29 | 2 | 17 | 60,4% Me: 60% · σ: 13,9% · Mo: 40% | 1261 | 29 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 7, a PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ŁODZI w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ŁODZI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 89,2% | 48,7% | 40,5 pkt proc. |
| matematyka | 92,0% | 60,4% | 31,6 pkt proc. |
| język polski | 80,5% | 68,4% | 12,2 pkt proc. |
| język angielski | 90,1% | 78,9% | 11,2 pkt proc. |
| język polski | 82,3% | 73,7% | 8,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.