Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W STAROGARDZIE GDAŃSKIM vs SZKOŁY EKONOMICZNO-HANDLOWE IM. MACIERZY SZKOLNEJ W GDAŃSKU TECHNIKUM NR 11 W GDAŃSKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Starogard Gdański | Zdawalność: 96,3%
📍 Gdańsk | Zdawalność: 74,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 10 | 27,6% Me: 17,5% · σ: 21,5% · Mo: 15% | 1365 | 3 | 5 | 22% Me: 17% · σ: 8,8% · Mo: -% | 1704 | 31 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 31,1% Me: 30% · σ: 15,2% · Mo: 12% | 1661 | 4 | 37 | 35,8% Me: 33% · σ: 17,0% · Mo: 45% | 1284 | 25 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 136 | 79,7% Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 95% | 1456 | 3 | 73 | 66,4% Me: 75% · σ: 27,1% · Mo: 92% | 2898 | 50 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 97 | 69,6% Me: 75% · σ: 23,2% · Mo: 95% | 1375 | 3 | 49 | 52,7% Me: 55% · σ: 26,3% · Mo: 32% | 3128 | 49 |
| język angielski ustny (M) | 135 | 79,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1661 | 6 | 73 | 60,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3864 | 54 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 136 | 63,7% Me: 63% · σ: 14,5% · Mo: 60% | 982 | 3 | 77 | 54,4% Me: 55% · σ: 15,8% · Mo: 63% | 2108 | 29 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 47,2% Me: 48,5% · σ: 34,7% · Mo: 0% | 798 | 2 | 5 | 45,6% Me: 43% · σ: 26,7% · Mo: -% | 880 | 15 |
| język polski ustny (M) | 136 | 83,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 406 | 4 | 76 | 49,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3983 | 54 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 136 | 61,5% Me: 62% · σ: 19,7% · Mo: 38% | 1198 | 3 | 76 | 44,2% Me: 44% · σ: 21,0% · Mo: 44% | 2753 | 35 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 30 | 13,1% Me: 7% · σ: 17,9% · Mo: 2% | 1805 | 3 | 14 | 9,1% Me: 4% · σ: 11,3% · Mo: 0% | 2029 | 35 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | 22,2% Me: 15% · σ: 22,6% · Mo: -% | 101 | 1 | 5 | 18,2% Me: 13% · σ: 11,3% · Mo: -% | 145 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W STAROGARDZIE GDAŃSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (96,3% vs 74,7%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W STAROGARDZIE GDAŃSKIM wypada lepiej w 10, a SZKOŁY EKONOMICZNO-HANDLOWE IM. MACIERZY SZKOLNEJ W GDAŃSKU TECHNIKUM NR 11 W GDAŃSKU w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W STAROGARDZIE GDAŃSKIM | SZKOŁY EKONOMICZNO-HANDLOWE IM. MACIERZY SZKOLNEJ W GDAŃSKU TECHNIKUM NR 11 W GDAŃSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 83,4% | 49,4% | 34,0 pkt proc. |
| język angielski | 79,5% | 60,3% | 19,2 pkt proc. |
| matematyka | 61,5% | 44,2% | 17,3 pkt proc. |
| język angielski | 69,6% | 52,7% | 16,9 pkt proc. |
| język angielski | 79,7% | 66,4% | 13,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 136 osób w szkole A i 76 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.