Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KĘTACH czy TECHNIKUM W KĘTACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kęty | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 45 | 51,2% Me: 55% · σ: 19,9% · Mo: 77% | 439 | 2 | 13 | 17,2% Me: 17% · σ: 10,3% · Mo: 8% | 2044 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 51,5% Me: 50% · σ: 20,8% · Mo: 42% | 556 | 1 | 12 | 25,9% Me: 18% · σ: 16,0% · Mo: 18% | 2160 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 157 | 88,5% Me: 93% · σ: 14,7% · Mo: 98% | 657 | 1 | 90 | 68,1% Me: 72% · σ: 25,1% · Mo: 93% | 2713 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 132 | 78,9% Me: 83% · σ: 16,4% · Mo: 95% | 581 | 2 | 60 | 55,7% Me: 56,5% · σ: 28,2% · Mo: 17% | 2813 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 158 | 91,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 364 | 1 | 88 | 74,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2335 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 158 | 66,4% Me: 67% · σ: 12,9% · Mo: 68% | 721 | 2 | 91 | 45,2% Me: 45% · σ: 16,7% · Mo: 42% | 3341 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 22 | 52,8% Me: 55,5% · σ: 23,8% · Mo: 29% | 577 | 1 | 5 | 0% Me: 0% · σ: 0% · Mo: 0% | 2325 | 5 |
| język polski ustny (M) | 158 | 76,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1009 | 2 | 89 | 60,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2860 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 158 | 73,0% Me: 76% · σ: 19,5% · Mo: 92% | 551 | 1 | 91 | 51,8% Me: 46% · σ: 23,3% · Mo: 44% | 1989 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 83 | 34,4% Me: 32% · σ: 25,0% · Mo: 6% | 808 | 2 | 22 | 17,6% Me: 7% · σ: 21,8% · Mo: 0% | 1510 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KĘTACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 83,0%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KĘTACH wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM W KĘTACH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KĘTACH | TECHNIKUM W KĘTACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 52,8% | 0% | 52,8 pkt proc. |
| biologia | 51,2% | 17,2% | 34,0 pkt proc. |
| geografia | 51,5% | 25,9% | 25,6 pkt proc. |
| język angielski | 78,9% | 55,7% | 23,2 pkt proc. |
| matematyka | 73,0% | 51,8% | 21,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 52,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.