Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KĘTACH i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 22141)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KĘTACH

📍 Kęty | Zdawalność: 99,4%

SZKOŁA B (RSPO: 22287)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTACH

📍 Kęty | Zdawalność: 88,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 45 51,2% 🏆 Me: 55% · σ: 19,9% · Mo: 77% 439 2 32 31,8% Me: 27% · σ: 18,3% · Mo: 18% 1160 3
chemia poziom rozszerzony (M) 34 36% 🏆 Me: 38% · σ: 21,6% · Mo: 12% 627 2 7 16,6% Me: 8% · σ: 22,2% · Mo: 3% 1084 3
geografia poziom rozszerzony (M) 53 51,5% 🏆 Me: 50% · σ: 20,8% · Mo: 42% 556 1 20 42,0% Me: 43% · σ: 20,1% · Mo: 15% 948 3
historia poziom rozszerzony (M) 10 52,7% 🏆 Me: 57,5% · σ: 17,9% · Mo: -% 461 2 9 42,8% Me: 33% · σ: 26,1% · Mo: -% 741 3
język angielski poziom podstawowy (M) 157 88,5% 🏆 Me: 93% · σ: 14,7% · Mo: 98% 657 1 103 81,6% Me: 90% · σ: 20,7% · Mo: 97% 1278 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 132 78,9% 🏆 Me: 83% · σ: 16,4% · Mo: 95% 581 2 93 68,5% Me: 72% · σ: 22,6% · Mo: 70% 1500 3
język angielski ustny (M) 158 91,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 364 1 103 90,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 488 3
język polski poziom podstawowy (M) 158 66,4% 🏆 Me: 67% · σ: 12,9% · Mo: 68% 721 2 104 62,4% Me: 63% · σ: 15,1% · Mo: 67% 1122 3
język polski poziom rozszerzony (M) 22 52,8% 🏆 Me: 55,5% · σ: 23,8% · Mo: 29% 577 1 20 39,6% Me: 34% · σ: 28,9% · Mo: 34% 1133 2
język polski ustny (M) 158 76,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1009 2 104 65,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2252 3
matematyka poziom podstawowy (M) 158 73,0% 🏆 Me: 76% · σ: 19,5% · Mo: 92% 551 1 104 52,2% Me: 52% · σ: 19,1% · Mo: 58% 1935 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KĘTACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 88,5%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KĘTACH wypada lepiej w 11, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KĘTACH II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTACH Różnica
matematyka 73,0% 52,2% 20,9 pkt proc.
biologia 51,2% 31,8% 19,4 pkt proc.
chemia 36% 16,6% 19,4 pkt proc.
język polski 52,8% 39,6% 13,2 pkt proc.
język polski 76,0% 65,2% 10,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 158 osób w szkole A i 104 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.