Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU czy SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "SPLOT" Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KARSKIEGO W NOWYM SĄCZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 21956)

TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU

📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 25 60,8% Me: 62% · σ: 17,4% · Mo: 75% 280 3 10 62,3% 🏆 Me: 60% · σ: 16,6% · Mo: 60% 239 2
historia poziom rozszerzony (M) 8 63,6% Me: 68,5% · σ: 22,4% · Mo: 77% 191 3 5 78% 🏆 Me: 87% · σ: 19,2% · Mo: -% 31 1
język angielski poziom podstawowy (M) 187 89,6% Me: 95% · σ: 12,9% · Mo: 95% 564 4 45 92,8% 🏆 Me: 95% · σ: 7,6% · Mo: 97% 288 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 149 81,8% Me: 87% · σ: 15,3% · Mo: 93% 390 5 41 82,4% 🏆 Me: 88% · σ: 15,6% · Mo: 95% 360 4
język angielski ustny (M) 187 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 333 3 45 93,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 259 2
język polski poziom podstawowy (M) 187 65,0% Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 72% 852 9 45 76,7% 🏆 Me: 77% · σ: 11,7% · Mo: 67% 84 2
język polski poziom rozszerzony (M) 6 90% 🏆 Me: 90% · σ: 5,2% · Mo: 86% 3 1 14 80,1% Me: 77% · σ: 15,8% · Mo: 100% 25 2
język polski ustny (M) 187 86,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 210 5 45 93,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 38 3
matematyka poziom podstawowy (M) 187 87,5% 🏆 Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 94% 84 1 45 80,3% Me: 86% · σ: 17,7% · Mo: 100% 261 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 157 48,0% Me: 46% · σ: 22,4% · Mo: 40% 380 5 14 53,7% 🏆 Me: 53% · σ: 25,3% · Mo: 50% 241 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU wypada lepiej w 2, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "SPLOT" Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KARSKIEGO W NOWYM SĄCZU w 8.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "SPLOT" Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KARSKIEGO W NOWYM SĄCZU Różnica
historia 63,6% 78% 14,4 pkt proc.
język polski 65,0% 76,7% 11,8 pkt proc.
język polski 90% 80,1% 9,9 pkt proc.
matematyka 87,5% 80,3% 7,1 pkt proc.
język polski 86,7% 93,2% 6,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 14,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 5 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.