Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU i ELITARNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWYM SĄCZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 21956)

TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU

📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 275106)

ELITARNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWYM SĄCZU

📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 187 89,6% 🏆 Me: 95% · σ: 12,9% · Mo: 95% 564 4 24 85,5% Me: 90% · σ: 11,7% · Mo: 90% 913 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 149 81,8% 🏆 Me: 87% · σ: 15,3% · Mo: 93% 390 5 23 80,6% Me: 82% · σ: 13,8% · Mo: 95% 461 6
język angielski ustny (M) 187 92,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 333 3 24 91,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 435 4
język polski poziom podstawowy (M) 187 65,0% 🏆 Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 72% 852 9 24 60% Me: 59% · σ: 13,2% · Mo: 50% 1379 13
język polski ustny (M) 187 86,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 210 5 24 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2287 25
matematyka poziom podstawowy (M) 187 87,5% 🏆 Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 94% 84 1 24 71,4% Me: 73% · σ: 14,5% · Mo: 76% 647 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 157 48,0% 🏆 Me: 46% · σ: 22,4% · Mo: 40% 380 5 18 23,1% Me: 15% · σ: 20,5% · Mo: 2% 1234 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU wypada lepiej w 7, a ELITARNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWYM SĄCZU w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU ELITARNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWYM SĄCZU Różnica
matematyka 48,0% 23,1% 24,9 pkt proc.
język polski 86,7% 64,8% 21,9 pkt proc.
matematyka 87,5% 71,4% 16,0 pkt proc.
język polski 65,0% 60% 5,0 pkt proc.
język angielski 89,6% 85,5% 4,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 157 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.