Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA DŁUGOSZA W NOWYM SĄCZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 21956)

TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU

📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 18829)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA DŁUGOSZA W NOWYM SĄCZU

📍 Nowy Sącz | Zdawalność: 99,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 19 53,8% 🏆 Me: 55% · σ: 22,7% · Mo: 55% 219 2 19 34,5% Me: 25% · σ: 26,3% · Mo: 13% 522 4
geografia poziom rozszerzony (M) 25 60,8% 🏆 Me: 62% · σ: 17,4% · Mo: 75% 280 3 42 53,5% Me: 52% · σ: 21,3% · Mo: 37% 492 5
historia poziom rozszerzony (M) 8 63,6% Me: 68,5% · σ: 22,4% · Mo: 77% 191 3 49 72,7% 🏆 Me: 77% · σ: 18,6% · Mo: 100% 65 2
informatyka poziom rozszerzony (M) 41 44,8% Me: 42% · σ: 19,3% · Mo: 42% 188 2 6 63% 🏆 Me: 68% · σ: 24,1% · Mo: -% 40 1
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 11 83% 🏆 Me: 87% · σ: 12,7% · Mo: 83% 84 1 43 78,3% Me: 82% · σ: 11,2% · Mo: 75% 191 2
język angielski poziom podstawowy (M) 187 89,6% Me: 95% · σ: 12,9% · Mo: 95% 564 4 296 93,2% 🏆 Me: 97% · σ: 9,2% · Mo: 98% 263 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 149 81,8% Me: 87% · σ: 15,3% · Mo: 93% 390 5 180 83,6% 🏆 Me: 88% · σ: 15,7% · Mo: 92% 300 3
język angielski ustny (M) 187 92,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 333 3 296 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 468 5
język polski poziom podstawowy (M) 187 65,0% Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 72% 852 9 297 76,9% 🏆 Me: 78% · σ: 13,1% · Mo: 87% 78 1
język polski poziom rozszerzony (M) 6 90% 🏆 Me: 90% · σ: 5,2% · Mo: 86% 3 1 79 77,6% Me: 83% · σ: 18,6% · Mo: 97% 43 3
język polski ustny (M) 187 86,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 210 5 297 91,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 62 4
matematyka poziom podstawowy (M) 187 87,5% 🏆 Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 94% 84 1 297 80,8% Me: 86% · σ: 17,2% · Mo: 98% 245 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 157 48,0% Me: 46% · σ: 22,4% · Mo: 40% 380 5 150 50,5% 🏆 Me: 54% · σ: 23,9% · Mo: 66% 320 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,7%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU wypada lepiej w 6, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA DŁUGOSZA W NOWYM SĄCZU w 7.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA DŁUGOSZA W NOWYM SĄCZU Różnica
fizyka 53,8% 34,5% 19,4 pkt proc.
informatyka 44,8% 63% 18,2 pkt proc.
język polski 90% 77,6% 12,4 pkt proc.
język polski 65,0% 76,9% 11,9 pkt proc.
historia 63,6% 72,7% 9,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 19 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.