Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W OŚWIĘCIMIU czy TECHNIKUM NR 2 W OŚWIĘCIMIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 7 | 36,6% Me: 35% · σ: 26,6% · Mo: 12% | 1242 | 3 | 8 | 29,5% Me: 26,5% · σ: 15,5% · Mo: -% | 1791 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 89 | 83,6% Me: 90% · σ: 17,8% · Mo: 98% | 1086 | 3 | 121 | 73,6% Me: 82% · σ: 22,9% · Mo: 95% | 2108 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 82 | 69,4% Me: 77% · σ: 23,1% · Mo: 88% | 1406 | 3 | 79 | 58,7% Me: 67% · σ: 28,7% · Mo: 87% | 2497 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 89 | 80,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1575 | 4 | 121 | 74,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2322 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 89 | 54,4% Me: 57% · σ: 16,3% · Mo: 58% | 2112 | 5 | 121 | 49,9% Me: 48% · σ: 16,2% · Mo: 35% | 2712 | 7 |
| język polski ustny (M) | 89 | 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1568 | 4 | 121 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1477 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 89 | 58,2% Me: 62% · σ: 24,8% · Mo: 44% | 1437 | 5 | 121 | 58,8% Me: 58% · σ: 21,0% · Mo: 40% | 1378 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 43 | 17,2% Me: 12% · σ: 16,1% · Mo: 4% | 1534 | 5 | 37 | 18,4% Me: 10% · σ: 16,3% · Mo: 4% | 1459 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W OŚWIĘCIMIU ma wyższą zdawalność ogólną (91,7% vs 87,5%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W OŚWIĘCIMIU wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 W OŚWIĘCIMIU w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W OŚWIĘCIMIU | TECHNIKUM NR 2 W OŚWIĘCIMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 69,4% | 58,7% | 10,7 pkt proc. |
| język angielski | 83,6% | 73,6% | 10,0 pkt proc. |
| geografia | 36,6% | 29,5% | 7,1 pkt proc. |
| język angielski | 80,1% | 74,3% | 5,8 pkt proc. |
| język polski | 54,4% | 49,9% | 4,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 82 osób w szkole A i 79 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.