Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU vs TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Inowrocław | Zdawalność: 99,4%
📍 Inowrocław | Zdawalność: 93,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 36,1% Me: 37% · σ: 24,2% · Mo: -% | 488 | 1 | 7 | 28,3% Me: 18% · σ: 23,2% · Mo: 18% | 614 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 24 | 48,0% Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 22% | 674 | 3 | 18 | 38,3% Me: 39% · σ: 19,0% · Mo: 13% | 1139 | 5 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 60,2% Me: 66% · σ: 24,5% · Mo: 66% | 57 | 1 | 6 | 33,7% Me: 37% · σ: 12,7% · Mo: -% | 339 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 166 | 89,0% Me: 93% · σ: 13,1% · Mo: 98% | 611 | 2 | 85 | 83,3% Me: 90% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 1113 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 86 | 81,5% Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 88% | 406 | 2 | 71 | 75,1% Me: 83% · σ: 21,7% · Mo: 93% | 874 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 166 | 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 477 | 2 | 85 | 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2256 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 167 | 69,2% Me: 68% · σ: 12,6% · Mo: 72% | 476 | 1 | 87 | 56,7% Me: 57% · σ: 13,3% · Mo: 48% | 1846 | 4 |
| język polski ustny (M) | 167 | 96,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 10 | 2 | 87 | 62,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2644 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 167 | 77,9% Me: 80% · σ: 16,3% · Mo: 100% | 346 | 2 | 87 | 60,4% Me: 54% · σ: 20,6% · Mo: 46% | 1257 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 50 | 58,6% Me: 60% · σ: 22,9% · Mo: 52% | 161 | 1 | 44 | 16,9% Me: 9% · σ: 18,2% · Mo: 4% | 1553 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 93,1%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 58,6% | 16,9% | 41,7 pkt proc. |
| język polski | 96,9% | 62,2% | 34,7 pkt proc. |
| informatyka | 60,2% | 33,7% | 26,5 pkt proc. |
| matematyka | 77,9% | 60,4% | 17,5 pkt proc. |
| język angielski | 90,6% | 74,8% | 15,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 50 osób w szkole A i 44 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.