Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU czy IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Inowrocław | Zdawalność: 99,4%
📍 Inowrocław | Zdawalność: 89,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 52 | 58,2% Me: 62,5% · σ: 18,8% · Mo: 65% | 246 | 1 | 8 | 16,1% Me: 15% · σ: 7,6% · Mo: 15% | 2122 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 24 | 48,0% Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 22% | 674 | 3 | 25 | 20,9% Me: 20% · σ: 11,6% · Mo: 23% | 2602 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 166 | 89,0% Me: 93% · σ: 13,1% · Mo: 98% | 611 | 2 | 52 | 66,2% Me: 72,5% · σ: 21,7% · Mo: 78% | 2915 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 86 | 81,5% Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 88% | 406 | 2 | 29 | 55,6% Me: 57% · σ: 20,0% · Mo: 40% | 2824 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 166 | 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 477 | 2 | 52 | 66,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3310 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 167 | 69,2% Me: 68% · σ: 12,6% · Mo: 72% | 476 | 1 | 55 | 54,3% Me: 57% · σ: 15,4% · Mo: 53% | 2121 | 6 |
| język polski ustny (M) | 167 | 96,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 10 | 2 | 55 | 53,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3669 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 167 | 77,9% Me: 80% · σ: 16,3% · Mo: 100% | 346 | 2 | 55 | 42,7% Me: 40% · σ: 15,3% · Mo: 52% | 2923 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 31 | 71,9% Me: 76% · σ: 17,1% · Mo: 78% | 81 | 2 | 13 | 31,5% Me: 32% · σ: 13,8% · Mo: 22% | 730 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 89,1%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU wypada lepiej w 9, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNO-ELEKTRONICZNYCH IM. JANA PAWŁA II W INOWROCŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 96,9% | 53,3% | 43,6 pkt proc. |
| biologia | 58,2% | 16,1% | 42,1 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 71,9% | 31,5% | 40,4 pkt proc. |
| matematyka | 77,9% | 42,7% | 35,3 pkt proc. |
| geografia | 48,0% | 20,9% | 27,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 167 osób w szkole A i 55 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.