Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W INOWROCŁAWIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 21855)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU

📍 Inowrocław | Zdawalność: 99,4%

SZKOŁA B (RSPO: 21582)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W INOWROCŁAWIU

📍 Inowrocław | Zdawalność: 98,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 52 58,2% 🏆 Me: 62,5% · σ: 18,8% · Mo: 65% 246 1 33 39,5% Me: 42% · σ: 16,7% · Mo: 18% 847 3
chemia poziom rozszerzony (M) 51 47,1% 🏆 Me: 45% · σ: 21,2% · Mo: 32% 333 2 12 18,8% Me: 18% · σ: 16,9% · Mo: 20% 1041 3
geografia poziom rozszerzony (M) 24 48,0% 🏆 Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 22% 674 3 94 44,3% Me: 43% · σ: 19,0% · Mo: 33% 835 4
historia poziom rozszerzony (M) 23 64,9% 🏆 Me: 62% · σ: 22,4% · Mo: 100% 164 2 10 42,9% Me: 42,5% · σ: 20,2% · Mo: 17% 738 3
informatyka poziom rozszerzony (M) 19 60,2% 🏆 Me: 66% · σ: 24,5% · Mo: 66% 57 1 8 31,2% Me: 23% · σ: 19,3% · Mo: 22% 372 4
język angielski poziom podstawowy (M) 166 89,0% 🏆 Me: 93% · σ: 13,1% · Mo: 98% 611 2 229 82,9% Me: 92% · σ: 17,8% · Mo: 97% 1159 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 86 81,5% 🏆 Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 88% 406 2 195 72,2% Me: 80% · σ: 21,8% · Mo: 90% 1119 4
język angielski ustny (M) 166 90,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 477 2 228 87,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 784 3
język polski poziom podstawowy (M) 167 69,2% 🏆 Me: 68% · σ: 12,6% · Mo: 72% 476 1 231 57,4% Me: 57% · σ: 12,3% · Mo: 55% 1726 3
język polski poziom rozszerzony (M) 23 52,3% 🏆 Me: 51% · σ: 20,3% · Mo: 34% 595 1 59 38,2% Me: 37% · σ: 23,0% · Mo: 3% 1208 3
język polski ustny (M) 167 96,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 10 2 231 89,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 115 3
matematyka poziom podstawowy (M) 167 77,9% 🏆 Me: 80% · σ: 16,3% · Mo: 100% 346 2 231 60,7% Me: 62% · σ: 18,8% · Mo: 68% 1237 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 50 58,6% 🏆 Me: 60% · σ: 22,9% · Mo: 52% 161 1 40 27,9% Me: 23% · σ: 22,8% · Mo: 2% 1049 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 31 71,9% 🏆 Me: 76% · σ: 17,1% · Mo: 78% 81 2 23 27,6% Me: 22% · σ: 21,7% · Mo: 14% 798 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 98,3%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU wypada lepiej w 14, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W INOWROCŁAWIU w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W INOWROCŁAWIU Różnica
wiedza o społeczeństwie 71,9% 27,6% 44,4 pkt proc.
matematyka 58,6% 27,9% 30,7 pkt proc.
informatyka 60,2% 31,2% 29,0 pkt proc.
chemia 47,1% 18,8% 28,2 pkt proc.
historia 64,9% 42,9% 22,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 44,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 23 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.