Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W INOWROCŁAWIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Inowrocław | Zdawalność: 99,4%
📍 Inowrocław | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 24 | 48,0% Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 22% | 674 | 3 | 8 | 48,4% Me: 57% · σ: 17,3% · Mo: 57% | 650 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 166 | 89,0% Me: 93% · σ: 13,1% · Mo: 98% | 611 | 2 | 14 | 68,3% Me: 65% · σ: 17,7% · Mo: 63% | 2691 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 86 | 81,5% Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 88% | 406 | 2 | 5 | 72% Me: 80% · σ: 22,6% · Mo: -% | 1134 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 166 | 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 477 | 2 | 14 | 68,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3120 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 167 | 69,2% Me: 68% · σ: 12,6% · Mo: 72% | 476 | 1 | 17 | 23,9% Me: 23% · σ: 16,1% · Mo: 5% | 4487 | 13 |
| język polski ustny (M) | 167 | 96,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 10 | 2 | 14 | 85,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 312 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 167 | 77,9% Me: 80% · σ: 16,3% · Mo: 100% | 346 | 2 | 14 | 62% Me: 63% · σ: 9,2% · Mo: 60% | 1169 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W INOWROCŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W INOWROCŁAWIU w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W INOWROCŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 69,2% | 23,9% | 45,3 pkt proc. |
| język angielski | 90,6% | 68,1% | 22,5 pkt proc. |
| język angielski | 89,0% | 68,3% | 20,7 pkt proc. |
| matematyka | 77,9% | 62% | 15,9 pkt proc. |
| język polski | 96,9% | 85,1% | 11,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 167 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.