Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W OŚWIĘCIMIU czy SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 21832)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W OŚWIĘCIMIU

📍 Oświęcim | Zdawalność: 84,4%

SZKOŁA B (RSPO: 30229)

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU

📍 Oświęcim | Zdawalność: 96,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 91 29,9% Me: 27% · σ: 15,2% · Mo: 23% 1258 3 27 49,3% 🏆 Me: 53% · σ: 21,1% · Mo: 67% 494 2
chemia poziom rozszerzony (M) 21 20,4% Me: 15% · σ: 17,0% · Mo: 3% 1005 3 18 40,7% 🏆 Me: 40,5% · σ: 20,0% · Mo: 12% 493 2
geografia poziom rozszerzony (M) 122 30,4% Me: 27% · σ: 15,7% · Mo: 25% 1724 6 42 46,0% 🏆 Me: 50% · σ: 19,9% · Mo: 53% 751 2
historia poziom rozszerzony (M) 13 49,1% Me: 50% · σ: 24,5% · Mo: -% 565 3 13 60,6% 🏆 Me: 62,5% · σ: 20,8% · Mo: 80% 257 1
język angielski poziom podstawowy (M) 305 78,4% Me: 87% · σ: 21,9% · Mo: 95% 1584 4 143 86,0% 🏆 Me: 90% · σ: 14,1% · Mo: 97% 882 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 245 65,3% Me: 68% · σ: 23,1% · Mo: 68% 1821 6 119 72,5% 🏆 Me: 75% · σ: 18,4% · Mo: 93% 1091 2
język angielski ustny (M) 302 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2417 6 143 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 291 2
język polski poziom podstawowy (M) 306 55,3% Me: 57% · σ: 18,1% · Mo: 50% 2011 4 143 66,1% 🏆 Me: 67% · σ: 11,1% · Mo: 75% 742 2
język polski poziom rozszerzony (M) 82 40,1% 🏆 Me: 37% · σ: 25,8% · Mo: 37% 1112 2 40 38,9% Me: 37% · σ: 19,8% · Mo: 26% 1178 3
język polski ustny (M) 303 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1574 5 143 77,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 900 2
matematyka poziom podstawowy (M) 306 49,8% Me: 48% · σ: 21,8% · Mo: 42% 2162 6 143 71,2% 🏆 Me: 78% · σ: 22,7% · Mo: 96% 658 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 52 14,8% Me: 9% · σ: 14,6% · Mo: 0% 1695 6 75 43,4% 🏆 Me: 44% · σ: 21,5% · Mo: 58% 520 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 12 38,5% Me: 36% · σ: 28,5% · Mo: 8% 591 3 22 39% 🏆 Me: 36% · σ: 16,8% · Mo: 26% 582 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU ma wyższą zdawalność ogólną (96,5% vs 84,4%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W OŚWIĘCIMIU wypada lepiej w 1, a SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU w 12.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W OŚWIĘCIMIU SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU Różnica
matematyka 14,8% 43,4% 28,5 pkt proc.
matematyka 49,8% 71,2% 21,4 pkt proc.
chemia 20,4% 40,7% 20,3 pkt proc.
język angielski 73,5% 93,0% 19,4 pkt proc.
biologia 29,9% 49,3% 19,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 12,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 52 osób w szkole A i 75 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.