Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.EUGENIUSZA ROMERA W RABCE-ZDROJU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 21699)

TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU

📍 Rabka-Zdrój | Zdawalność: 92,9%

SZKOŁA B (RSPO: 15373)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.EUGENIUSZA ROMERA W RABCE-ZDROJU

📍 Rabka-Zdrój | Zdawalność: 98,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 28 87,2% 🏆 Me: 90% · σ: 10,2% · Mo: 95% 770 2 142 81,4% Me: 88% · σ: 18,7% · Mo: 93% 1290 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 27 77,9% 🏆 Me: 83% · σ: 19,6% · Mo: 98% 660 3 127 65,7% Me: 70% · σ: 23,5% · Mo: 80% 1783 4
język angielski ustny (M) 28 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1739 4 142 86,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 884 1
język polski poziom podstawowy (M) 28 61,3% Me: 65% · σ: 18,7% · Mo: 57% 1243 3 142 61,7% 🏆 Me: 62% · σ: 12,2% · Mo: 63% 1203 2
język polski ustny (M) 28 79,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 694 2 142 66,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2124 4
matematyka poziom podstawowy (M) 28 72% 🏆 Me: 75% · σ: 20,7% · Mo: 54% 606 2 142 68,1% Me: 68% · σ: 19,8% · Mo: 80% 828 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 25 25,0% Me: 22% · σ: 20,5% · Mo: 0% 1156 3 37 46,8% 🏆 Me: 48% · σ: 23,2% · Mo: 58% 419 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.EUGENIUSZA ROMERA W RABCE-ZDROJU ma wyższą zdawalność ogólną (98,6% vs 92,9%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU wypada lepiej w 4, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.EUGENIUSZA ROMERA W RABCE-ZDROJU w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W ZESPOLE SZKÓŁ W RABCE- ZDROJU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.EUGENIUSZA ROMERA W RABCE-ZDROJU Różnica
matematyka 25,0% 46,8% 21,8 pkt proc.
język polski 79,4% 66,3% 13,1 pkt proc.
język angielski 77,9% 65,7% 12,2 pkt proc.
język angielski 79,0% 86,3% 7,3 pkt proc.
język angielski 87,2% 81,4% 5,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 37 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.