Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU vs SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 21652)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU

📍 Oświęcim | Zdawalność: 99,6%

SZKOŁA B (RSPO: 30250)

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU

📍 Oświęcim | Zdawalność: 88,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 25 46,9% 🏆 Me: 52% · σ: 28,6% · Mo: 15% 322 1 5 15% Me: 15% · σ: 8,7% · Mo: 15% 778 3
geografia poziom rozszerzony (M) 50 52,3% 🏆 Me: 53,5% · σ: 19,5% · Mo: 58% 532 1 41 33,0% Me: 30% · σ: 21,1% · Mo: 22% 1490 4
język angielski poziom podstawowy (M) 244 91,4% 🏆 Me: 95% · σ: 10,8% · Mo: 98% 401 1 82 77,9% Me: 87% · σ: 21,3% · Mo: 88% 1633 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 209 79,2% 🏆 Me: 85% · σ: 17,2% · Mo: 88% 566 1 62 67,9% Me: 71,5% · σ: 22,3% · Mo: 83% 1547 4
język angielski ustny (M) 244 95,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 131 1 80 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1192 3
język polski poziom podstawowy (M) 246 69,3% 🏆 Me: 70% · σ: 13,1% · Mo: 70% 475 1 82 59,2% Me: 61% · σ: 18,0% · Mo: 58% 1486 3
język polski ustny (M) 246 80,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 641 1 80 64,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2391 6
matematyka poziom podstawowy (M) 246 74,8% 🏆 Me: 80% · σ: 20,7% · Mo: 96% 470 1 82 58,4% Me: 60% · σ: 22,3% · Mo: 76% 1412 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 100 50,5% 🏆 Me: 52% · σ: 25,0% · Mo: 60% 322 1 27 23,6% Me: 18% · σ: 23,4% · Mo: 2% 1219 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 88,8%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU wypada lepiej w 9, a SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM W OŚWIĘCIMIU Różnica
fizyka 46,9% 15% 31,9 pkt proc.
matematyka 50,5% 23,6% 26,9 pkt proc.
geografia 52,3% 33,0% 19,3 pkt proc.
matematyka 74,8% 58,4% 16,4 pkt proc.
język polski 80,2% 64,1% 16,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.