Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU vs SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 21652)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU

📍 Oświęcim | Zdawalność: 99,6%

SZKOŁA B (RSPO: 30229)

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU

📍 Oświęcim | Zdawalność: 96,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 101 53,1% 🏆 Me: 55% · σ: 21,3% · Mo: 53% 376 1 27 49,3% Me: 53% · σ: 21,1% · Mo: 67% 494 2
chemia poziom rozszerzony (M) 49 47,3% 🏆 Me: 50% · σ: 24,5% · Mo: 35% 323 1 18 40,7% Me: 40,5% · σ: 20,0% · Mo: 12% 493 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 25 46,9% 🏆 Me: 52% · σ: 28,6% · Mo: 15% 322 1 17 41,6% Me: 40% · σ: 27,3% · Mo: 12% 414 2
geografia poziom rozszerzony (M) 50 52,3% 🏆 Me: 53,5% · σ: 19,5% · Mo: 58% 532 1 42 46,0% Me: 50% · σ: 19,9% · Mo: 53% 751 2
historia poziom rozszerzony (M) 18 55,4% Me: 51% · σ: 20,4% · Mo: 40% 389 2 13 60,6% 🏆 Me: 62,5% · σ: 20,8% · Mo: 80% 257 1
język angielski poziom podstawowy (M) 244 91,4% 🏆 Me: 95% · σ: 10,8% · Mo: 98% 401 1 143 86,0% Me: 90% · σ: 14,1% · Mo: 97% 882 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 209 79,2% 🏆 Me: 85% · σ: 17,2% · Mo: 88% 566 1 119 72,5% Me: 75% · σ: 18,4% · Mo: 93% 1091 2
język angielski ustny (M) 244 95,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 131 1 143 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 291 2
język polski poziom podstawowy (M) 246 69,3% 🏆 Me: 70% · σ: 13,1% · Mo: 70% 475 1 143 66,1% Me: 67% · σ: 11,1% · Mo: 75% 742 2
język polski poziom rozszerzony (M) 83 57,9% 🏆 Me: 63% · σ: 24,8% · Mo: 63% 405 1 40 38,9% Me: 37% · σ: 19,8% · Mo: 26% 1178 3
język polski ustny (M) 246 80,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 641 1 143 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 900 2
matematyka poziom podstawowy (M) 246 74,8% 🏆 Me: 80% · σ: 20,7% · Mo: 96% 470 1 143 71,2% Me: 78% · σ: 22,7% · Mo: 96% 658 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 100 50,5% 🏆 Me: 52% · σ: 25,0% · Mo: 60% 322 1 75 43,4% Me: 44% · σ: 21,5% · Mo: 58% 520 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 18 53,3% 🏆 Me: 50% · σ: 19,4% · Mo: 58% 325 1 22 39% Me: 36% · σ: 16,8% · Mo: 26% 582 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 96,5%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU wypada lepiej w 13, a SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU w 1.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W OŚWIĘCIMIU Różnica
język polski 57,9% 38,9% 19,0 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 53,3% 39% 14,3 pkt proc.
matematyka 50,5% 43,4% 7,1 pkt proc.
chemia 47,3% 40,7% 6,6 pkt proc.
język angielski 79,2% 72,5% 6,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 83 osób w szkole A i 40 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.