Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU i TECHNIKUM NR 1 W OŚWIĘCIMIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Oświęcim | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 52,3% Me: 53,5% · σ: 19,5% · Mo: 58% | 532 | 1 | 7 | 36,6% Me: 35% · σ: 26,6% · Mo: 12% | 1242 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 244 | 91,4% Me: 95% · σ: 10,8% · Mo: 98% | 401 | 1 | 89 | 83,6% Me: 90% · σ: 17,8% · Mo: 98% | 1086 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 209 | 79,2% Me: 85% · σ: 17,2% · Mo: 88% | 566 | 1 | 82 | 69,4% Me: 77% · σ: 23,1% · Mo: 88% | 1406 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 244 | 95,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 131 | 1 | 89 | 80,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1575 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 246 | 69,3% Me: 70% · σ: 13,1% · Mo: 70% | 475 | 1 | 89 | 54,4% Me: 57% · σ: 16,3% · Mo: 58% | 2112 | 5 |
| język polski ustny (M) | 246 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 641 | 1 | 89 | 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1568 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 246 | 74,8% Me: 80% · σ: 20,7% · Mo: 96% | 470 | 1 | 89 | 58,2% Me: 62% · σ: 24,8% · Mo: 44% | 1437 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 100 | 50,5% Me: 52% · σ: 25,0% · Mo: 60% | 322 | 1 | 43 | 17,2% Me: 12% · σ: 16,1% · Mo: 4% | 1534 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 87,5%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 W OŚWIĘCIMIU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU | TECHNIKUM NR 1 W OŚWIĘCIMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 50,5% | 17,2% | 33,3 pkt proc. |
| matematyka | 74,8% | 58,2% | 16,6 pkt proc. |
| geografia | 52,3% | 36,6% | 15,7 pkt proc. |
| język angielski | 95,7% | 80,1% | 15,6 pkt proc. |
| język polski | 69,3% | 54,4% | 14,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 100 osób w szkole A i 43 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.