Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W OŚWIĘCIMIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Oświęcim | Zdawalność: 99,6%
📍 Oświęcim | Zdawalność: 84,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 101 | 53,1% Me: 55% · σ: 21,3% · Mo: 53% | 376 | 1 | 91 | 29,9% Me: 27% · σ: 15,2% · Mo: 23% | 1258 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 49 | 47,3% Me: 50% · σ: 24,5% · Mo: 35% | 323 | 1 | 21 | 20,4% Me: 15% · σ: 17,0% · Mo: 3% | 1005 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 52,3% Me: 53,5% · σ: 19,5% · Mo: 58% | 532 | 1 | 122 | 30,4% Me: 27% · σ: 15,7% · Mo: 25% | 1724 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 55,4% Me: 51% · σ: 20,4% · Mo: 40% | 389 | 2 | 13 | 49,1% Me: 50% · σ: 24,5% · Mo: -% | 565 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 244 | 91,4% Me: 95% · σ: 10,8% · Mo: 98% | 401 | 1 | 305 | 78,4% Me: 87% · σ: 21,9% · Mo: 95% | 1584 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 209 | 79,2% Me: 85% · σ: 17,2% · Mo: 88% | 566 | 1 | 245 | 65,3% Me: 68% · σ: 23,1% · Mo: 68% | 1821 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 244 | 95,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 131 | 1 | 302 | 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2417 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 246 | 69,3% Me: 70% · σ: 13,1% · Mo: 70% | 475 | 1 | 306 | 55,3% Me: 57% · σ: 18,1% · Mo: 50% | 2011 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 83 | 57,9% Me: 63% · σ: 24,8% · Mo: 63% | 405 | 1 | 82 | 40,1% Me: 37% · σ: 25,8% · Mo: 37% | 1112 | 2 |
| język polski ustny (M) | 246 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 641 | 1 | 303 | 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1574 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 246 | 74,8% Me: 80% · σ: 20,7% · Mo: 96% | 470 | 1 | 306 | 49,8% Me: 48% · σ: 21,8% · Mo: 42% | 2162 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 100 | 50,5% Me: 52% · σ: 25,0% · Mo: 60% | 322 | 1 | 52 | 14,8% Me: 9% · σ: 14,6% · Mo: 0% | 1695 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 18 | 53,3% Me: 50% · σ: 19,4% · Mo: 58% | 325 | 1 | 12 | 38,5% Me: 36% · σ: 28,5% · Mo: 8% | 591 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 84,4%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU wypada lepiej w 13, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W OŚWIĘCIMIU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W OŚWIĘCIMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 50,5% | 14,8% | 35,6 pkt proc. |
| chemia | 47,3% | 20,4% | 26,9 pkt proc. |
| matematyka | 74,8% | 49,8% | 25,0 pkt proc. |
| biologia | 53,1% | 29,9% | 23,2 pkt proc. |
| język angielski | 95,7% | 73,5% | 22,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 100 osób w szkole A i 52 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.