Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 3 W LĘBORKU vs TECHNIKUM NR 2 W LĘBORKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 21647)

TECHNIKUM NR 3 W LĘBORKU

📍 Lębork | Zdawalność: 62,0%

SZKOŁA B (RSPO: 23385)

TECHNIKUM NR 2 W LĘBORKU

📍 Lębork | Zdawalność: 78%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 25 31,6% 🏆 Me: 23% · σ: 18,8% · Mo: 17% 1614 4 14 28,1% Me: 25,5% · σ: 12,9% · Mo: 15% 1921 5
język angielski poziom podstawowy (M) 108 57,6% Me: 57% · σ: 29,3% · Mo: 22% 3708 7 50 63,8% 🏆 Me: 64% · σ: 24,2% · Mo: 85% 3160 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 57 52,7% 🏆 Me: 53% · σ: 25,5% · Mo: 17% 3129 6 32 50,4% Me: 49,5% · σ: 27,9% · Mo: 88% 3301 7
język angielski ustny (M) 108 62,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3701 7 50 70,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2784 6
język polski poziom podstawowy (M) 108 41,5% Me: 40% · σ: 17,6% · Mo: 42% 3705 7 50 48,2% 🏆 Me: 49% · σ: 14,9% · Mo: 52% 2947 5
język polski ustny (M) 108 68,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1924 5 50 77,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 862 4
matematyka poziom podstawowy (M) 108 38,3% Me: 36% · σ: 17,1% · Mo: 32% 3350 6 50 44,4% 🏆 Me: 40% · σ: 19,2% · Mo: 26% 2719 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W LĘBORKU ma wyższą zdawalność ogólną (78% vs 62,0%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W LĘBORKU wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 2 W LĘBORKU w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 3 W LĘBORKU TECHNIKUM NR 2 W LĘBORKU Różnica
język polski 68,0% 77,5% 9,5 pkt proc.
język angielski 62,6% 70,7% 8,1 pkt proc.
język polski 41,5% 48,2% 6,7 pkt proc.
język angielski 57,6% 63,8% 6,2 pkt proc.
matematyka 38,3% 44,4% 6,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 16,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 9,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 108 osób w szkole A i 50 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.