Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 3 W LĘBORKU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 20 | 23,2% Me: 21% · σ: 11,4% · Mo: 15% | 1640 | 3 | 52 | 19,2% Me: 17% · σ: 9,3% · Mo: 17% | 1885 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 6 | 9,5% Me: 5,5% · σ: 8,4% · Mo: 2% | 1194 | 3 | 7 | 7,9% Me: 8% · σ: 3,3% · Mo: 8% | 1226 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 31,6% Me: 23% · σ: 18,8% · Mo: 17% | 1614 | 4 | 56 | 31,6% Me: 27,5% · σ: 16,7% · Mo: 27% | 1612 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 44% Me: 48% · σ: 21,5% · Mo: -% | 711 | 1 | 9 | 43,6% Me: 37% · σ: 28,1% · Mo: 17% | 727 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 108 | 57,6% Me: 57% · σ: 29,3% · Mo: 22% | 3708 | 7 | 161 | 72,3% Me: 82% · σ: 25,5% · Mo: 97% | 2243 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 57 | 52,7% Me: 53% · σ: 25,5% · Mo: 17% | 3129 | 6 | 102 | 68,1% Me: 73% · σ: 21,9% · Mo: 87% | 1529 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 108 | 62,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3701 | 7 | 160 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2635 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 108 | 41,5% Me: 40% · σ: 17,6% · Mo: 42% | 3705 | 7 | 164 | 56,9% Me: 58% · σ: 15,7% · Mo: 55% | 1801 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 26,8% Me: 31% · σ: 24,0% · Mo: -% | 1659 | 3 | 68 | 48,1% Me: 51% · σ: 29,5% · Mo: 0% | 766 | 1 |
| język polski ustny (M) | 108 | 68,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1924 | 5 | 162 | 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 367 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 108 | 38,3% Me: 36% · σ: 17,1% · Mo: 32% | 3350 | 6 | 163 | 51,5% Me: 52% · σ: 19,9% · Mo: 54% | 2018 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU ma wyższą zdawalność ogólną (86,4% vs 62,0%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W LĘBORKU wypada lepiej w 3, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU w 7, przy 1 remisach.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 W LĘBORKU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 26,8% | 48,1% | 21,3 pkt proc. |
| język polski | 68,0% | 84,3% | 16,2 pkt proc. |
| język angielski | 52,7% | 68,1% | 15,4 pkt proc. |
| język polski | 41,5% | 56,9% | 15,4 pkt proc. |
| język angielski | 57,6% | 72,3% | 14,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 24,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 68 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.