Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU vs TECHNIKUM NR 2 W LĘBORKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 21640)

TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU

📍 Lębork | Zdawalność: 90,4%

SZKOŁA B (RSPO: 23385)

TECHNIKUM NR 2 W LĘBORKU

📍 Lębork | Zdawalność: 78%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 73 75,0% 🏆 Me: 85% · σ: 23,6% · Mo: 97% 1938 3 50 63,8% Me: 64% · σ: 24,2% · Mo: 85% 3160 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 50 61,1% 🏆 Me: 70% · σ: 25,5% · Mo: 70% 2251 4 32 50,4% Me: 49,5% · σ: 27,9% · Mo: 88% 3301 7
język angielski ustny (M) 73 79,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1621 3 50 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2784 6
język polski poziom podstawowy (M) 73 42,7% Me: 45% · σ: 16,0% · Mo: 57% 3604 6 50 48,2% 🏆 Me: 49% · σ: 14,9% · Mo: 52% 2947 5
język polski ustny (M) 73 63,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2430 6 50 77,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 862 4
matematyka poziom podstawowy (M) 73 59,0% 🏆 Me: 62% · σ: 18,1% · Mo: 68% 1365 3 50 44,4% Me: 40% · σ: 19,2% · Mo: 26% 2719 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU ma wyższą zdawalność ogólną (90,4% vs 78%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 2 W LĘBORKU w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU TECHNIKUM NR 2 W LĘBORKU Różnica
matematyka 59,0% 44,4% 14,6 pkt proc.
język polski 63,8% 77,5% 13,8 pkt proc.
język angielski 75,0% 63,8% 11,2 pkt proc.
język angielski 61,1% 50,4% 10,6 pkt proc.
język angielski 79,8% 70,7% 9,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), geografia poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 73 osób w szkole A i 50 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.