Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 czy TECHNIKUM NR 3 IM. JANA INGLOTA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 21507)

TECHNIKUM NR 2

📍 Łańcut | Zdawalność: 69,2%

SZKOŁA B (RSPO: 24463)

TECHNIKUM NR 3 IM. JANA INGLOTA

📍 Łańcut | Zdawalność: 69,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 52 55,3% Me: 54% · σ: 28,2% · Mo: 15% 3888 5 29 56,3% 🏆 Me: 57% · σ: 24,9% · Mo: 58% 3815 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 28 48,3% 🏆 Me: 47% · σ: 27,9% · Mo: 53% 3467 5 10 46,3% Me: 55% · σ: 24,4% · Mo: 58% 3611 6
język angielski ustny (M) 52 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3147 5 29 71,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2642 4
język polski poziom podstawowy (M) 52 59,6% 🏆 Me: 58% · σ: 14,8% · Mo: 55% 1430 2 29 37,3% Me: 40% · σ: 17,1% · Mo: 52% 3987 5
język polski ustny (M) 52 73,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1296 3 29 45,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4230 7
matematyka poziom podstawowy (M) 52 45,7% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: 34% 2585 4 29 46,3% 🏆 Me: 44% · σ: 17,9% · Mo: 44% 2506 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 14 8,6% 🏆 Me: 5% · σ: 13,2% · Mo: 0% 2055 3 8 2,2% Me: 0% · σ: 4,5% · Mo: 0% 2370 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (69,2% vs 69,0%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 3 IM. JANA INGLOTA w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 TECHNIKUM NR 3 IM. JANA INGLOTA Różnica
język polski 73,2% 45,0% 28,3 pkt proc.
język polski 59,6% 37,3% 22,3 pkt proc.
matematyka 8,6% 2,2% 6,3 pkt proc.
język angielski 67,9% 71,9% 4,0 pkt proc.
język angielski 48,3% 46,3% 2,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 52 osób w szkole A i 29 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.