Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI i TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 21360)

SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI

📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 99,1%

SZKOŁA B (RSPO: 87062)

TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI

📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 85,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 70 61,3% 🏆 Me: 67,5% · σ: 21,0% · Mo: 83% 262 1 49 28,7% Me: 22% · σ: 17,6% · Mo: 15% 1865 5
język angielski poziom podstawowy (M) 214 88,9% 🏆 Me: 95% · σ: 14,3% · Mo: 97% 613 1 88 64,7% Me: 72,5% · σ: 26,7% · Mo: 83% 3067 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 172 79,7% 🏆 Me: 87% · σ: 18,1% · Mo: 90% 519 1 61 51,8% Me: 48% · σ: 25,7% · Mo: 17% 3204 7
język angielski ustny (M) 214 91,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 376 1 88 66,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3270 7
język polski poziom podstawowy (M) 217 63,9% 🏆 Me: 63% · σ: 14,2% · Mo: 63% 965 1 88 46,8% Me: 42,5% · σ: 13,2% · Mo: 42% 3148 7
język polski ustny (M) 217 89,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 114 1 88 83,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 382 2
matematyka poziom podstawowy (M) 217 82,8% 🏆 Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 100% 184 1 88 51,0% Me: 48% · σ: 20,4% · Mo: 42% 2057 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 146 51,1% 🏆 Me: 50% · σ: 25,6% · Mo: 46% 304 1 7 19,1% Me: 12% · σ: 16,5% · Mo: 12% 1424 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 85,2%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI w 0.

Największe różnice

Przedmiot SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STALOWEJ WOLI Różnica
geografia 61,3% 28,7% 32,6 pkt proc.
matematyka 51,1% 19,1% 31,9 pkt proc.
matematyka 82,8% 51,0% 31,8 pkt proc.
język angielski 79,7% 51,8% 27,9 pkt proc.
język angielski 91,7% 66,8% 24,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 49 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.