Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI vs TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W STALOWEJ WOLI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 99,1%
📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 96%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 70 | 61,3% Me: 67,5% · σ: 21,0% · Mo: 83% | 262 | 1 | 6 | 23,7% Me: 19% · σ: 10,8% · Mo: -% | 2384 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 214 | 88,9% Me: 95% · σ: 14,3% · Mo: 97% | 613 | 1 | 25 | 73,9% Me: 83% · σ: 22,6% · Mo: 27% | 2066 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 172 | 79,7% Me: 87% · σ: 18,1% · Mo: 90% | 519 | 1 | 19 | 61,7% Me: 65% · σ: 22,2% · Mo: 40% | 2174 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 214 | 91,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 376 | 1 | 25 | 79,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1695 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 217 | 63,9% Me: 63% · σ: 14,2% · Mo: 63% | 965 | 1 | 25 | 48,3% Me: 52% · σ: 13,6% · Mo: 30% | 2930 | 5 |
| język polski ustny (M) | 217 | 89,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 114 | 1 | 25 | 76,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 994 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 217 | 82,8% Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 100% | 184 | 1 | 25 | 69,3% Me: 70% · σ: 17,9% · Mo: 80% | 761 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 146 | 51,1% Me: 50% · σ: 25,6% · Mo: 46% | 304 | 1 | 21 | 14,5% Me: 14% · σ: 14,2% · Mo: 0% | 1723 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 96%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W STALOWEJ WOLI w 0.
| Przedmiot | SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI | TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W STALOWEJ WOLI | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 61,3% | 23,7% | 37,6 pkt proc. |
| matematyka | 51,1% | 14,5% | 36,6 pkt proc. |
| język angielski | 79,7% | 61,7% | 18,0 pkt proc. |
| język polski | 63,9% | 48,3% | 15,6 pkt proc. |
| język angielski | 88,9% | 73,9% | 15,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.