Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W STALOWEJ WOLI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 21360)

SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI

📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 99,1%

SZKOŁA B (RSPO: 41921)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W STALOWEJ WOLI

📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 98,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 73 48,2% Me: 52% · σ: 20,8% · Mo: 63% 530 2 92 51,4% 🏆 Me: 51% · σ: 20,4% · Mo: 35% 432 1
chemia poziom rozszerzony (M) 47 43,7% 🏆 Me: 35% · σ: 26,2% · Mo: 20% 410 1 86 39,1% Me: 35% · σ: 26,1% · Mo: 15% 544 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 26 54,2% Me: 52,5% · σ: 18,6% · Mo: 85% 214 2 45 55,6% 🏆 Me: 60% · σ: 23,2% · Mo: 70% 194 1
geografia poziom rozszerzony (M) 70 61,3% 🏆 Me: 67,5% · σ: 21,0% · Mo: 83% 262 1 57 54,6% Me: 57% · σ: 20,7% · Mo: 35% 453 2
historia poziom rozszerzony (M) 24 61,3% 🏆 Me: 62,5% · σ: 21,4% · Mo: 38% 236 1 8 58,4% Me: 68% · σ: 27,9% · Mo: 68% 310 2
język angielski poziom podstawowy (M) 214 88,9% 🏆 Me: 95% · σ: 14,3% · Mo: 97% 613 1 271 86,0% Me: 92% · σ: 16,9% · Mo: 97% 881 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 172 79,7% 🏆 Me: 87% · σ: 18,1% · Mo: 90% 519 1 233 77,0% Me: 85% · σ: 20,0% · Mo: 97% 716 2
język angielski ustny (M) 214 91,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 376 1 271 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1017 2
język polski poziom podstawowy (M) 217 63,9% 🏆 Me: 63% · σ: 14,2% · Mo: 63% 965 1 271 60,1% Me: 60% · σ: 14,8% · Mo: 52% 1363 2
język polski poziom rozszerzony (M) 47 74,5% 🏆 Me: 74% · σ: 18,2% · Mo: 89% 65 1 72 51,1% Me: 54% · σ: 27,0% · Mo: 3% 638 2
język polski ustny (M) 217 89,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 114 1 271 78,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 820 4
matematyka poziom podstawowy (M) 217 82,8% 🏆 Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 100% 184 1 271 73,0% Me: 74% · σ: 20,7% · Mo: 98% 550 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 146 51,1% 🏆 Me: 50% · σ: 25,6% · Mo: 46% 304 1 134 47,4% Me: 48% · σ: 25,0% · Mo: 12% 398 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 25 55,2% Me: 52% · σ: 19,3% · Mo: 52% 302 2 26 58,9% 🏆 Me: 61% · σ: 24,4% · Mo: 56% 239 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 98,2%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI wypada lepiej w 11, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W STALOWEJ WOLI w 3.

Największe różnice

Przedmiot SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W STALOWEJ WOLI Różnica
język polski 74,5% 51,1% 23,3 pkt proc.
język polski 89,2% 78,0% 11,2 pkt proc.
matematyka 82,8% 73,0% 9,7 pkt proc.
geografia 61,3% 54,6% 6,7 pkt proc.
język angielski 91,7% 85,2% 6,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia sztuki poziom rozszerzony (M), język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 47 osób w szkole A i 72 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.