Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI i TECHNIKUM NR 4 W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W STALOWEJ WOLI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 99,1%
📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 79,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 70 | 61,3% Me: 67,5% · σ: 21,0% · Mo: 83% | 262 | 1 | 6 | 27,5% Me: 26,5% · σ: 16,4% · Mo: -% | 1984 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 214 | 88,9% Me: 95% · σ: 14,3% · Mo: 97% | 613 | 1 | 81 | 70,7% Me: 80% · σ: 24,9% · Mo: 92% | 2431 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 172 | 79,7% Me: 87% · σ: 18,1% · Mo: 90% | 519 | 1 | 74 | 55,0% Me: 62% · σ: 28,3% · Mo: 13% | 2882 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 214 | 91,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 376 | 1 | 81 | 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2783 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 217 | 63,9% Me: 63% · σ: 14,2% · Mo: 63% | 965 | 1 | 81 | 46,9% Me: 47% · σ: 15,3% · Mo: 45% | 3136 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 47 | 74,5% Me: 74% · σ: 18,2% · Mo: 89% | 65 | 1 | 7 | 18,6% Me: 3% · σ: 23,5% · Mo: 0% | 1919 | 5 |
| język polski ustny (M) | 217 | 89,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 114 | 1 | 81 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 627 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 217 | 82,8% Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 100% | 184 | 1 | 81 | 45,3% Me: 40% · σ: 22,1% · Mo: 22% | 2624 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 146 | 51,1% Me: 50% · σ: 25,6% · Mo: 46% | 304 | 1 | 19 | 10,6% Me: 2% · σ: 15,7% · Mo: 0% | 1946 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 79,0%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 4 W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W STALOWEJ WOLI w 0.
| Przedmiot | SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W STALOWEJ WOLI | TECHNIKUM NR 4 W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W STALOWEJ WOLI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 74,5% | 18,6% | 55,9 pkt proc. |
| matematyka | 51,1% | 10,6% | 40,4 pkt proc. |
| matematyka | 82,8% | 45,3% | 37,5 pkt proc. |
| geografia | 61,3% | 27,5% | 33,8 pkt proc. |
| język angielski | 79,7% | 55,0% | 24,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 55,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 47 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.