Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU vs TECHNIKUM NR 3 W LĘBORKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 41 | 41,3% Me: 43% · σ: 21,8% · Mo: 15% | 779 | 2 | 20 | 23,2% Me: 21% · σ: 11,4% · Mo: 15% | 1640 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 20 | 32,2% Me: 26% · σ: 21,9% · Mo: 15% | 722 | 2 | 6 | 9,5% Me: 5,5% · σ: 8,4% · Mo: 2% | 1194 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 29 | 33,3% Me: 30% · σ: 16,7% · Mo: 15% | 1474 | 2 | 25 | 31,6% Me: 23% · σ: 18,8% · Mo: 17% | 1614 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 17 | 33,5% Me: 32% · σ: 18,0% · Mo: 23% | 983 | 4 | 5 | 44% Me: 48% · σ: 21,5% · Mo: -% | 711 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 150 | 85,1% Me: 94% · σ: 20,0% · Mo: 97% | 943 | 2 | 108 | 57,6% Me: 57% · σ: 29,3% · Mo: 22% | 3708 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 110 | 73,9% Me: 81% · σ: 23,1% · Mo: 93% | 973 | 2 | 57 | 52,7% Me: 53% · σ: 25,5% · Mo: 17% | 3129 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 150 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 915 | 2 | 108 | 62,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3701 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 62% Me: 62% · σ: 16,2% · Mo: 62% | 1167 | 1 | 108 | 41,5% Me: 40% · σ: 17,6% · Mo: 42% | 3705 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 45 | 43,7% Me: 43% · σ: 25,4% · Mo: 37% | 959 | 2 | 5 | 26,8% Me: 31% · σ: 24,0% · Mo: -% | 1659 | 3 |
| język polski ustny (M) | 152 | 89,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 107 | 2 | 108 | 68,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1924 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 64,9% Me: 66% · σ: 23,6% · Mo: 70% | 1018 | 2 | 108 | 38,3% Me: 36% · σ: 17,1% · Mo: 32% | 3350 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU ma wyższą zdawalność ogólną (95,4% vs 62,0%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 3 W LĘBORKU w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU | TECHNIKUM NR 3 W LĘBORKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 85,1% | 57,6% | 27,5 pkt proc. |
| matematyka | 64,9% | 38,3% | 26,6 pkt proc. |
| język angielski | 86,1% | 62,6% | 23,4 pkt proc. |
| chemia | 32,2% | 9,5% | 22,7 pkt proc. |
| język polski | 89,4% | 68,0% | 21,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 33,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 150 osób w szkole A i 108 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.