Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU vs TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 41 | 41,3% Me: 43% · σ: 21,8% · Mo: 15% | 779 | 2 | 7 | 14,6% Me: 12% · σ: 8,6% · Mo: 10% | 2221 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 150 | 85,1% Me: 94% · σ: 20,0% · Mo: 97% | 943 | 2 | 73 | 75,0% Me: 85% · σ: 23,6% · Mo: 97% | 1938 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 110 | 73,9% Me: 81% · σ: 23,1% · Mo: 93% | 973 | 2 | 50 | 61,1% Me: 70% · σ: 25,5% · Mo: 70% | 2251 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 150 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 915 | 2 | 73 | 79,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1621 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 62% Me: 62% · σ: 16,2% · Mo: 62% | 1167 | 1 | 73 | 42,7% Me: 45% · σ: 16,0% · Mo: 57% | 3604 | 6 |
| język polski ustny (M) | 152 | 89,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 107 | 2 | 73 | 63,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2430 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 64,9% Me: 66% · σ: 23,6% · Mo: 70% | 1018 | 2 | 73 | 59,0% Me: 62% · σ: 18,1% · Mo: 68% | 1365 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 76 | 35,3% Me: 28% · σ: 25,7% · Mo: 20% | 773 | 2 | 12 | 10,8% Me: 4% · σ: 13,9% · Mo: 0% | 1930 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU ma wyższą zdawalność ogólną (95,4% vs 90,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LĘBORKU | TECHNIKUM NR 4 W LĘBORKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 41,3% | 14,6% | 26,8 pkt proc. |
| język polski | 89,4% | 63,8% | 25,6 pkt proc. |
| matematyka | 35,3% | 10,8% | 24,5 pkt proc. |
| język polski | 62% | 42,7% | 19,3 pkt proc. |
| język angielski | 73,9% | 61,1% | 12,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 41 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.