Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Myślenice | Zdawalność: 98,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 116 | 48,9% Me: 47,5% · σ: 21,1% · Mo: 45% | 507 | 2 | 20 | 51,8% Me: 45,5% · σ: 21,3% · Mo: 38% | 417 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 43 | 41,3% Me: 40% · σ: 23,0% · Mo: 18% | 473 | 2 | 10 | 64,1% Me: 67% · σ: 20,5% · Mo: 32% | 80 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 40 | 55,6% Me: 60% · σ: 21,6% · Mo: 67% | 419 | 2 | 49 | 47,1% Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 38% | 707 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 13 | 83,8% Me: 83% · σ: 7,6% · Mo: 82% | 71 | 2 | 7 | 86,3% Me: 88% · σ: 7,4% · Mo: 93% | 32 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 331 | 87,7% Me: 92% · σ: 12,7% · Mo: 95% | 735 | 2 | 120 | 89,6% Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 560 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 260 | 78,7% Me: 83% · σ: 16,9% · Mo: 88% | 598 | 2 | 106 | 79,9% Me: 88% · σ: 19,5% · Mo: 93% | 507 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 331 | 91,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 360 | 1 | 120 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 514 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 332 | 76,1% Me: 77,5% · σ: 11,9% · Mo: 83% | 102 | 1 | 120 | 73,8% Me: 75% · σ: 12,5% · Mo: 72% | 188 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 65 | 50,2% Me: 49% · σ: 21,5% · Mo: 37% | 673 | 2 | 26 | 62,0% Me: 61,5% · σ: 22,2% · Mo: 51% | 286 | 1 |
| język polski ustny (M) | 331 | 76,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 996 | 3 | 120 | 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1402 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 332 | 75,5% Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 96% | 434 | 1 | 120 | 71,7% Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 58% | 625 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 188 | 41,0% Me: 40% · σ: 26,4% · Mo: 4% | 591 | 1 | 38 | 40,7% Me: 39% · σ: 20,6% · Mo: 22% | 602 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 22 | 49,5% Me: 47% · σ: 21,9% · Mo: 28% | 379 | 2 | 19 | 59,9% Me: 64% · σ: 23,8% · Mo: 80% | 222 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,8%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 wypada lepiej w 6, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH w 7.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 41,3% | 64,1% | 22,8 pkt proc. |
| język polski | 50,2% | 62,0% | 11,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 49,5% | 59,9% | 10,4 pkt proc. |
| geografia | 55,6% | 47,1% | 8,5 pkt proc. |
| język polski | 76,2% | 72,2% | 4,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.