Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. EMILII PLATER W SOSNOWCU vs VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W SOSNOWCU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Sosnowiec | Zdawalność: 100%
📍 Sosnowiec | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 67 | 55,6% Me: 58% · σ: 18,0% · Mo: 48% | 297 | 2 | 31 | 38,7% Me: 38% · σ: 21,6% · Mo: 12% | 881 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 39 | 48,2% Me: 47% · σ: 25,4% · Mo: 85% | 307 | 2 | 12 | 47% Me: 45% · σ: 20,8% · Mo: -% | 335 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 60 | 64,5% Me: 66% · σ: 17,6% · Mo: 73% | 203 | 2 | 32 | 46,2% Me: 48% · σ: 20,7% · Mo: 23% | 744 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 22 | 42,5% Me: 42,5% · σ: 22,0% · Mo: 15% | 752 | 4 | 15 | 61% Me: 55% · σ: 22,1% · Mo: 42% | 241 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 211 | 91,2% Me: 93% · σ: 9,4% · Mo: 98% | 425 | 2 | 155 | 89,2% Me: 93% · σ: 11,7% · Mo: 95% | 594 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 152 | 81,2% Me: 85% · σ: 15,0% · Mo: 93% | 422 | 2 | 134 | 76,8% Me: 82% · σ: 18,8% · Mo: 90% | 732 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 211 | 87,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 729 | 3 | 154 | 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2433 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 212 | 66,3% Me: 65% · σ: 11,8% · Mo: 62% | 723 | 5 | 155 | 69% Me: 70% · σ: 11,9% · Mo: 75% | 498 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 56 | 57,7% Me: 63% · σ: 23,0% · Mo: 46% | 414 | 2 | 42 | 30,0% Me: 30% · σ: 25,2% · Mo: 0% | 1534 | 6 |
| język polski ustny (M) | 212 | 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 74 | 1 | 154 | 59,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3007 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 212 | 70,1% Me: 72% · σ: 18,8% · Mo: 74% | 715 | 2 | 155 | 62,2% Me: 62% · σ: 20,5% · Mo: 44% | 1154 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 52 | 44,8% Me: 49% · σ: 25,8% · Mo: 24% | 476 | 2 | 51 | 34% Me: 27% · σ: 25,2% · Mo: 2% | 823 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 30 | 61,6% Me: 68% · σ: 16,7% · Mo: 76% | 195 | 3 | 21 | 56,5% Me: 58% · σ: 18,9% · Mo: 72% | 283 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. EMILII PLATER W SOSNOWCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,7%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. EMILII PLATER W SOSNOWCU wypada lepiej w 11, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W SOSNOWCU w 2.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. EMILII PLATER W SOSNOWCU | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W SOSNOWCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 90,6% | 59,5% | 31,2 pkt proc. |
| język polski | 57,7% | 30,0% | 27,6 pkt proc. |
| historia | 42,5% | 61% | 18,5 pkt proc. |
| geografia | 64,5% | 46,2% | 18,3 pkt proc. |
| biologia | 55,6% | 38,7% | 16,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 212 osób w szkole A i 154 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.