Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. J. PAWŁA II W LIMANOWEJ - TECHNIKUM czy TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 29278)

TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ

📍 Limanowa | Zdawalność: 88,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 15 12,3% Me: 13% · σ: 6,0% · Mo: 13% 2967 5 6 25,2% 🏆 Me: 24,5% · σ: 9,2% · Mo: -% 2240 2
język angielski poziom podstawowy (M) 161 70,8% 🏆 Me: 78% · σ: 24,4% · Mo: 97% 2415 3 116 65,4% Me: 70% · σ: 24,8% · Mo: 88% 3009 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 116 62,4% 🏆 Me: 65% · σ: 26,9% · Mo: 97% 2098 2 67 52,5% Me: 55% · σ: 27,1% · Mo: 35% 3144 5
język angielski ustny (M) 161 77,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1875 3 115 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2059 4
język polski poziom podstawowy (M) 161 51,1% Me: 52% · σ: 16,4% · Mo: 55% 2554 5 116 53,4% 🏆 Me: 53% · σ: 14,5% · Mo: 50% 2260 4
język polski poziom rozszerzony (M) 9 31,4% Me: 20% · σ: 33,6% · Mo: 0% 1485 5 9 34,9% 🏆 Me: 29% · σ: 26,7% · Mo: 0% 1335 4
język polski ustny (M) 161 68,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1842 4 116 65,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2211 5
matematyka poziom podstawowy (M) 161 58,3% 🏆 Me: 60% · σ: 22,8% · Mo: 82% 1432 2 116 49,5% Me: 50% · σ: 16,9% · Mo: 50% 2184 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 88 13,8% 🏆 Me: 6% · σ: 18,1% · Mo: 0% 1764 3 12 10,3% Me: 7% · σ: 9,8% · Mo: 2% 1961 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ ma wyższą zdawalność ogólną (88,7% vs 84,5%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. J. PAWŁA II W LIMANOWEJ - TECHNIKUM wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ w 3.

Największe różnice

Przedmiot ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. J. PAWŁA II W LIMANOWEJ - TECHNIKUM TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ Różnica
geografia 12,3% 25,2% 12,9 pkt proc.
język angielski 62,4% 52,5% 9,9 pkt proc.
matematyka 58,3% 49,5% 8,8 pkt proc.
język angielski 70,8% 65,4% 5,4 pkt proc.
język polski 31,4% 34,9% 3,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.