Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. J. PAWŁA II W LIMANOWEJ - TECHNIKUM czy ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Limanowa | Zdawalność: 84,5%
📍 Limanowa | Zdawalność: 80,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 25,8% Me: 32% · σ: 7,9% · Mo: 32% | 1482 | 2 | 22 | 22,9% Me: 15% · σ: 19,0% · Mo: 15% | 1656 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 161 | 70,8% Me: 78% · σ: 24,4% · Mo: 97% | 2415 | 3 | 152 | 58,2% Me: 57,5% · σ: 25,3% · Mo: 95% | 3664 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 116 | 62,4% Me: 65% · σ: 26,9% · Mo: 97% | 2098 | 2 | 73 | 53,5% Me: 53% · σ: 27,5% · Mo: 15% | 3045 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 161 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1875 | 3 | 152 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3054 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 161 | 51,1% Me: 52% · σ: 16,4% · Mo: 55% | 2554 | 5 | 152 | 56,2% Me: 57% · σ: 16,9% · Mo: 45% | 1891 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 31,4% Me: 20% · σ: 33,6% · Mo: 0% | 1485 | 5 | 10 | 43,7% Me: 46% · σ: 20,3% · Mo: 46% | 955 | 2 |
| język polski ustny (M) | 161 | 68,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1842 | 4 | 152 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1632 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 161 | 58,3% Me: 60% · σ: 22,8% · Mo: 82% | 1432 | 2 | 152 | 47,9% Me: 44% · σ: 21,2% · Mo: 30% | 2346 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 88 | 13,8% Me: 6% · σ: 18,1% · Mo: 0% | 1764 | 3 | 22 | 8,5% Me: 3% · σ: 13,0% · Mo: 0% | 2058 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. J. PAWŁA II W LIMANOWEJ - TECHNIKUM ma wyższą zdawalność ogólną (84,5% vs 80,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. J. PAWŁA II W LIMANOWEJ - TECHNIKUM wypada lepiej w 6, a ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM w 3.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. J. PAWŁA II W LIMANOWEJ - TECHNIKUM | ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 70,8% | 58,2% | 12,6 pkt proc. |
| język polski | 31,4% | 43,7% | 12,3 pkt proc. |
| matematyka | 58,3% | 47,9% | 10,4 pkt proc. |
| język angielski | 77,8% | 68,6% | 9,1 pkt proc. |
| język angielski | 62,4% | 53,5% | 8,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 161 osób w szkole A i 152 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.