Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 IM. KS. JÓZEFA SIERADZANA W KALISZU i TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kalisz | Zdawalność: 88,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 118 | 79,0% Me: 84% · σ: 17,2% · Mo: 92% | 1525 | 7 | 14 | 81,1% Me: 88,5% · σ: 15,6% · Mo: 90% | 1327 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 103 | 59,6% Me: 60% · σ: 22,8% · Mo: 43% | 2401 | 7 | 10 | 71,4% Me: 74,5% · σ: 16,3% · Mo: -% | 1193 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 118 | 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2724 | 10 | 14 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1177 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 118 | 46,3% Me: 47% · σ: 15,4% · Mo: 47% | 3203 | 13 | 14 | 53,1% Me: 54% · σ: 8,6% · Mo: 55% | 2303 | 2 |
| język polski ustny (M) | 118 | 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2102 | 14 | 14 | 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1935 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 118 | 59,3% Me: 60% · σ: 18,4% · Mo: 56% | 1340 | 5 | 14 | 69,1% Me: 66% · σ: 13,7% · Mo: 56% | 768 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 88,1%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 IM. KS. JÓZEFA SIERADZANA W KALISZU wypada lepiej w 0, a TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM w 6.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 IM. KS. JÓZEFA SIERADZANA W KALISZU | TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 71,2% | 83,6% | 12,4 pkt proc. |
| język angielski | 59,6% | 71,4% | 11,8 pkt proc. |
| matematyka | 59,3% | 69,1% | 9,8 pkt proc. |
| język polski | 46,3% | 53,1% | 6,8 pkt proc. |
| język angielski | 79,0% | 81,1% | 2,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 11,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 118 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.