Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W BIAŁYMSTOKU Z SIEDZIBĄ W GIŻYCKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Giżycko | Zdawalność: 93,5%
📍 Giżycko | Zdawalność: 47,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 138 | 76,9% Me: 86% · σ: 21,9% · Mo: 93% | 1737 | 2 | 20 | 57,8% Me: 66% · σ: 23,3% · Mo: 30% | 3702 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 80 | 61,7% Me: 64% · σ: 23,6% · Mo: 30% | 2181 | 3 | 17 | 37,1% Me: 38% · σ: 18,3% · Mo: 22% | 3985 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 138 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1530 | 2 | 20 | 50,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4330 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 139 | 49,5% Me: 50% · σ: 11,8% · Mo: 45% | 2769 | 2 | 20 | 41,9% Me: 40% · σ: 12,4% · Mo: 52% | 3675 | 5 |
| język polski ustny (M) | 139 | 76,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 987 | 2 | 20 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1492 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 139 | 51,0% Me: 50% · σ: 19,2% · Mo: 46% | 2055 | 3 | 20 | 32,2% Me: 29% · σ: 14,5% · Mo: 58% | 3782 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA ma wyższą zdawalność ogólną (93,5% vs 47,4%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W BIAŁYMSTOKU Z SIEDZIBĄ W GIŻYCKU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W BIAŁYMSTOKU Z SIEDZIBĄ W GIŻYCKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 80,4% | 50,5% | 29,9 pkt proc. |
| język angielski | 61,7% | 37,1% | 24,6 pkt proc. |
| język angielski | 76,9% | 57,8% | 19,1 pkt proc. |
| matematyka | 51,0% | 32,2% | 18,8 pkt proc. |
| język polski | 49,5% | 41,9% | 7,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 46,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 138 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.